piątek, 03 maj 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Diagnostyka jest nieodłącznym elementem w pracy trychologa. Choć, sam trycholog nie może postawić diagnozy w kwestii zdrowotnej, to może zauważyć nieprawidłowości w wynikach pacjentów/klientów. Niewłaściwe przygotowanie może zafałszować wyniki i prowadzić do postawienia błędnej diagnozy.  {Play}

Jak się przygotować?
1. Godzina pobrania – rano, między 7.00-9.00. Wydzielanie wielu substancji w naszym organizmie wykazuje dobowe wahania, a wartości referencyjne, z którymi porównujemy wyniki odnoszą się do godzin porannych.
2. Dieta - musimy być na czczo, oznacza to że powinniśmy zachować co najmniej dwunastogodzinny odstęp od ostatniego posiłku. Powinien on być lekkostrawny i bez nabiału. Posiłek bogaty w tłuszcze może spowodować znaczne podwyższenie poszczególnych frakcji cholesterolu. Zaleca się stosowanie diety typowej dla swojego trybu życia, gwałtowna zmiana bądź dłuższy odstęp niż 12 godz, będzie miał wpływ na zafałszowanie wyników. Najlepiej na ostatni posiłek zjeść sałatkę lub zupę.
3. Jeśli przed badaniem czujemy głód możemy napić się pół szklanki wody. Jeśli nie jest to konieczne, to im mniej tym lepiej.
4. Leki powinny być przyjmowane po badaniu – natomiast to, należy skonsultować z lekarzem, czy nie będzie zagrażało to naszemu zdrowiu!
5. Witaminy, ziała oraz suplementy odstawiamy na 3-5 dni przed badaniem. Alkohol i piwo odstawiamy na co najmniej tydzień przed planowanym badaniem. Zawierają one cukry oraz rożne inne substancje dosładzające, które mogą wpłynąć na wynik badań krwi, a także na analizę moczu.
6. Utrzymujemy normalny poziom aktywności fizycznej. Jeśli rozpoczynamy nasze treningi w tygodniu, kiedy planujemy badanie krwi, powinniśmy z tego zrezygnować. Nasz organizm może zareagować ogólnoustrojową reakcją zapalną, czyli wzrost liczy białych krwinek i OB, jak również nieznacznego białkomoczu i krwinkomoczu.
7. Staramy się nie stresować i unikamy sytuacji stresowych (np. bieg, żeby zdążyć, kłótnia w kolejce itp.), jeśli takowe wystąpiły, będą miały wpływ na podniesienie wyników m.in. na aldosteronu, kortyzolu, prolaktyny, TSH, glukozy, cholesterolu oraz innych parametrów.
8. Nie wykonujemy badań podczas miesiączkowania. 
9. Jeśli badamy hormony płciowe m.in. LH i FSH, najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem, należy badać je w odpowiednim momencie naszego cyklu miesięcznego.
10. Jeśli będziemy zmuszeni powtórzyć badania, należy wykonać je w tym samym punkcie zastosowując te same zachowania co przed pierwszym badaniem.

KONSULTACJE TRYCHOLOGICZNE 

Już 25.01 w czwartek zapraszamy na pierwsze konsultacje Trychologiczne i Podologiczne do salonu Martiko Beauty&Spa!
Na konsultacji zakładamy personalną kartę klienta, przeprowadzamy badanie trichoskopowe (trychologia), manulane (podologia). Dobieramy pielęgnację oraz terapię zabiegową.
Jeśli masz problem ze skórą głowy i włosami, oraz coś się dzieje z Twoimi paznokciami lub stopami, to dobry moment, aby o nie zadbać przed zbliżającym się latem.
Serdecznie zapraszamy!  {Play}

Reklama

Popularne

1
(15346) Paulina Omen Klepacz
2
(10552) Paulina Omen Klepacz
5
(6837) Paulina Omen Klepacz
6
(6245) Paulina Omen Klepacz
8
(5668) Paulina Omen Klepacz
9
(5537) Redakcja