sobota, 04 maj 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Jeszcze tylko miesiąc na złożenie wniosku – trwa nabór do 6MBOT

13 kwietnia rozpocznie się drugie w tym roku szkolenie podstawowe dla kandydatów do służby w 63 batalionie lekkiej piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą. To ostatni dzwonek, by dopełnić formalności i wstąpić w szeregi brygady w ramach terytorialnej służby wojskowej.  

Czym jest “Szesnastka”?  

Szkolenie podstawowe trwa 16 dni, dlatego potocznie zwane jest “Szesnastką”. W jej trakcie ochotnicy, pod okiem starszych stażem i doświadczeniem instruktorów poznawać będą podstawy wojskowego rzemiosła. W tym czasie sprawdzą swoją wytrzymałość fizyczną, poznają zasady zachowania na polu walki i posługiwania się bronią. Zapoznają się również ze strukturą wojskową, obowiązującymi regulaminami czy zieloną taktyką. Szkolenie zakończy pętla taktyczna - egzamin sprawdzający nabytą wiedzę, a żołnierze, którzy ukończą ją z pozytywnym wynikiem złożą uroczystą przysięgę wojskową.  
Natomiast po ośmiu dniach, do żołnierzy z 16 dołączą rezerwiści, którzy przysięgę mają już za sobą, a w ramach szkolenia wyrównawczego odświeżą zdobytą dotychczas wiedzę.   

- Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to nie tylko zaangażowanie dla Ojczyzny, ale również okazja do rozwoju osobistego. Żołnierze - oprócz szkoleń rotacyjnych, które odbywają się w jeden weekend w miesiącu - mogą brać udział w kursach i szkoleniach rozwijających ich predyspozycje. Na żołnierzy, którzy marzą o wyższych stopniach wojskowych przewidziane są kursy: podoficerki Sonda oraz oficerski – Agrykola - mówi płk Witold Bubak - dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i dodaje: - Ogromnym plusem WOT jest również terytorialność pełnionej służby, a także - dzięki szkoleniom odbywającym się w weekendy - możliwość połączenia służby z życiem prywatnym. 

Jak dołączyć do 6MBOT? 

Terytorialsem może zostać każdy w wieku 18-60 lat (w przypadku szeregowych) oraz 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów). Podstawowe wymagania to, m.in.: posiadanie obywatelstwa polskiego, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, pełnoletniość i niekaralność.  

Na ochotników czekają rekruterzy, którzy przeprowadzą przez procedurę składania wniosku.

- Chętnie pomożemy, odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji czy specyfiki służby. Często zdarza się, że ochotnik ma mylne wyobrażenie o służbie, a po rozmowie z nami przekonuje się, że nie taki diabeł straszny - mówi jeden z rekruterów 6MBOT i dodaje: - Każde wcielenie to nowi ochotnicy. Pozyskiwanie ich nie byłoby możliwe, gdyby nie bardzo dobra współpraca z Wojskowymi Centrami Rekrutacji, które na całym terenie funkcjonowania Brygady, czyli w Radomiu, Garwolinie, Płocku i Warszawie prężnie działają i zachęcają kandydatów do wstąpienia w szeregi 6MBOT.

Numery telefonów do rekruterów z poszczególnych powiatów są dostępne na stronie: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 - 15.30).  
Jeśli chcesz wstąpić do służby, możesz także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, a ich adresy i telefony znajdziesz na stronie http://wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/centra-rekrutacji.

 

Dodaj komentarz

Wyślij

Reklama

Popularne

1
(15375) Paulina Omen Klepacz
2
(10562) Paulina Omen Klepacz
5
(6841) Paulina Omen Klepacz
6
(6252) Paulina Omen Klepacz
8
(5675) Paulina Omen Klepacz
9
(5538) Redakcja
Rekord
Activ

Powiat GrójeckiPokaż wszystkie

BłędówPokaż wszystkie

Belsk DużyPokaż wszystkie

ChynówPokaż wszystkie

GoszczynPokaż wszystkie

GrójecPokaż wszystkie

JasieniecPokaż wszystkie

MogielnicaPokaż wszystkie

Nowe Miasto nad PilicąPokaż wszystkie

PniewyPokaż wszystkie

TarczynPokaż wszystkie

WarkaPokaż wszystkie