Podwójne złoto!

Podwójne złoto!

Shihan Jacek Chałupka na podium Pucharu Europy IKA w Karate w Turynie.

W dniu 30 kwietnia 2017 roku w Turynie (Włochy), odbył się XXI Puchar Europy IKA w Karate. Organizatorem turnieju, była włoska organizacja International Karate Association Italy, na której czele stoi jeden z pionierów włoskiego karate Hanshi Giorgio Bortolin 9 dan. Dzień wcześniej, Hanshi Bortolin poprowadził świetne szkolenie dla zawodników i instruktorów. W turnieju wystartowało około 400 zawodników z kilkudziesięciu europejskich krajów, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite.
W Pucharze Europy we Włoszech, wziął udział mieszkaniec Grójca Shihan Jacek Chałupka, który na co dzień szkoli dzieci, młodzież i dorosłych w Klubie Karate „Seiken” Grójec. Jacek wystartował zarówno w kata jak i kumite.
Kata to konkurencja techniczna w której zawodnik musi wykonać mistrzowskie układy (ciosy, bloki, kopnięcia). We Włoszech organizatorzy zadbali o podniesienie skali trudności. Konkurencje kata podzielili na trzy rundy (eliminacje, półfinały i finały) i w każdej z nich losowali układ jaki miał demonstrować zawodnik. Aby można wystartować, trzeba było znać aż 15 kata! Zwykle na zawodach są dwie rundy, a zawodnicy sami wybierają sobie układ. Jacek Chałupka stanął na wysokości zadania. Zdobył złoty medal, pokonując świetnych zawodników z Włoch i Szwajcarii.
Po konkurencjach technicznych rozpoczęły się walki (kumite). Kumite rozgrywane były w tradycyjnej formule ippon-shobu (1 punkt). Formuła ta nie wybacza pomyłek, każdy błąd to przegrana i pożegnanie z turniejem. Również w tej konkurencji Shihan Jacek Chałupka stanął na najwyższym stopniu podium.
Puchar Europy IKA we Włoszech, był jednym z etapów przygotowań do Turnieju Gwiazd Karate w Los Angeles (USA), który odbędzie się pierwszego października tego roku.


Konrad Wasilewski

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja