Nie wyrzucaj pieniędzy przez okna

Nie wyrzucaj pieniędzy przez okna

Dobry dom pasywny musi charakteryzować się przede wszystkim wysokim współczynnikiem energooszczędności, a także dobrą cyrkulacją powietrza. Budynek powinien być zarówno właściwie zaprojektowany, jak i wykonany przy użyciu odpowiednich materiałów. Jednym z nich są okna, które minimalizują straty ciepła.

O możliwościach zastosowania okien pasywnych, dzięki którym nasz dom będzie energooszczędny rozmawiamy z Marcinem Wybacz, Dyrektorem Handlowym salonu firmowego Klucz-Serwis w Grójcu, ul. Kobylińska 12.

Od stycznia tego roku obowiązują nowe warunki techniczne, które określają m.in. maksymalną wartość współczynnika przenikalności ciepła w domach mieszkalnych. Ile ona wynosi?
Marcin Wybacz: Maksymalna wartość współczynnika Uw dla okien w domach mieszkalnych to 1,1 W/m2K dla okien pionowych. Co ciekawe, po 1 stycznia 2021 r. będzie on wynosił 0,9 W/m2K. Wśród naszych klientów wyraźnie widać stały wzrost zainteresowania minimalizacją strat ciepła przy projektowaniu i budowaniu nowoczesnych budynków. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są polecane przez nas okna Veka SL 82.

Czym charakteryzuje się okno Veka SL 82?
MW: Okna wykonywane przez nas w systemie VEKA SL 82 są skierowane do najbardziej wymagających i poszukujących trwałych rozwiązań klientów. Profil Veka SL 82 produkowany jest w klasie A grubość ścianek zewnętrznych minimum 2,8 mm) i w siedmiokomorowej zabudowie ościeżnicy i sześciokomorowej zabudowie skrzydła. Dzięki temu uzyskał on wysokie parametry izolacyjności cieplnej na poziomie Uf – 1,0 W m2/K. Standardowo wyposażone są one   w tym systemie w dwukomorowy pakiet szybowy (trzy szyby) o współczynniku Ug- 0,5 W m2/K co w efekcie połączenia z samym profilem pozwala na uzyskanie wysokiego i pożądanego wyniku przenikalności cieplnej całego okna na poziomie Uw – 0,8 W m2/K . Taki parametr charakteryzuje tylko okna o najwyższych właściwościach energooszczędnych i wysokiej funkcjonalności.

Na czym polega innowacyjność tego produktu?
MW: Atutem w budowie tego okna jest układ trzech uszczelek, który doskonale izoluje użytkownika od hałasu, wilgoci i zimna. Ponadto dzięki trzem uszczelkom w ościeżnicy zostaje ona naturalnie podzielona na komorę wodną – przez którą odprowadzamy wodę opadową na zewnątrz i komorę suchą w której pracują okucia. Okucia tym samym nie mają kontaktu z wodą opadową dzięki czemu ich żywotność zdecydowanie się wydłuża. W tym typie okna stosowane są najnowocześniejsze rozwiązanie okuciowe na świecie – Siegenia Tytan AF. W standardzie okucie to posiada obrotowe, samonastawne rolki KoPiBo, zmniejszające opory jakie odczuwamy na klamce podczas zamykania okna do minimum oraz podnośnik skrzydła dbający o prawidłowe wprowadzanie skrzydła w ościeżnicę ( przy oknach RU) a także mikrowentylację.

Obecnie panuje moda na wysokogabarytowe okna. Czy posiadają Państwo w ofercie rozwiązania do nowoczesnych, przeszklonych domów?
MW: Oczywiście. Doskonałym rozwiązaniem, które będzie odpowiedzią na panujące trendy architektoniczne będzie wspomniane już wcześniej, okno Veka SL 82. Odpowiednio dobrane i zastosowane kształtowniki zbrojenia ze stali pozwalają na budowę wysokogabarytowych okien.

Rozumiem, że te okna, również świetnie wpisują się w trend pasywnych rozwiązań w budownictwie?
MW: Technologie zastosowane przy produkcji okien Veka SL 82 spełniają oczekiwania każdego klienta ceniącego połączenie nowoczesnej techniki z klasyczną linią. Wyrób skierowany jest zarówno do domów energooszczędnych jak i pasywnych.

Widzę, że okna Veka SL 82 mają wiele zalet i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.
MW: Zgadza się. Ze względu na to, że okna  produkowane w systemie Veka SL  82 dedykowane są do domów jednorodzinnych  standardowo wyposażone są od 2 do 4 zaczepów antywyważeniowych, które zdecydowanie utrudniają włamanie do budynku. Klasyczne, a zarazem nowoczesne wzornictwo będzie świetnie prezentowało się w kolorach antracytowych i bazaltowych do nowoczesnych form, ale kiedy zastosujemy okleiny drewnopodobne doskonale też zespoli się z architekturą bardziej tradycyjnych domów.

Oferta okien salonu firmowego Klucz – Serwis w Grójcu to gwarancja komfortu na wiele lat. Oszczędność, bezpieczeństwo, jakość i trwałość to najważniejsze cechy, które bierzemy pod uwagę dobierając gamę oferowanych przez nas produktów. To gwarancja komfortu na wiele lat.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja