Na pieszo skuteczniej?

Na pieszo skuteczniej?

Policjanci zapewniają, że będzie więcej pieszych patroli na nowomiejskich osiedlach.

O potrzebie zorganizowania pieszych patroli mówili podczas ostatniej sesji rady gminy (31.08) Helena Pardej i Zbigniew Loba, przewodniczący rad osiedlowych z osiedl nr 1 (wojskowe, ul. Ogrodowa) i nr 3. Uważają oni, że patrolowanie międzyblokowych ulic radiowozem jest nie do końca skuteczne. Charakterystyczne auto policyjne widać bowiem z daleka, więc osoby łamiące prawo mogą odpowiednio wcześniej zejść z oczu mundurowym. Zdaniem mieszkańców funkcjonariusze, poruszając się pieszo, mieliby znacznie większą szansę zaskoczyć tych, którzy zakłócają porządek (głównie poprzez picie alkoholu w miejscu publicznym i śmiecenie).
Pomysł pieszych patroli popiera też burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą Mariusz Dziuba. Szef nowomiejskiego samorządu idzie też o krok dalej i proponuje, by policjanci pilnowali porządku na rowerach.
– Nasze miasto nie jest duże. Można je bez problemu objechać na rowerze. Wtedy wszystko bardzo dobrze widać – uważa.
Aspirant sztabowy Janusz Bogdański, kierownik nowomiejskiego komisariatu, zapowiedział, że patroli pieszych będzie więcej. Jednocześnie przyznał, że na razie nie ma możliwości, by funkcjonariusze objeżdżali miasto na rowerach.
– Mamy tylko jeden patrol na całą gminę – powiedział asp. szt. Bogdański.
Kierownik komisariatu poinformował również zgromadzonych na sesji, że tylko w sierpniu nowomiejscy policjanci wystawili około 70 mandatów porządkowych.
– To nie jest tak, że my nic nie robimy – podkreślił.
Z pewnością uwagi mundurowych wymagają m.in. okolice skrzyżowania ul. Tomaszowskiej i Leśnej. W miejscach, gdzie ogrodzenie osiedla wojskowego jest przerwane, leży mnóstwo śmieci. Przede wszystkim są to butelki po wódce, zapewne pozostawione tam przez amatorów spożywania alkoholu na świeżym powietrzu.

Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja