"Nasz nowy dom" w Nowym Mieście nad Pilicą

http://www.polsat.pl/news/2017-09-07/nasz-nowy-dom-odcinek-95-nowe-miasto-nad-pilica/ http://www.polsat.pl/news/2017-09-07/nasz-nowy-dom-odcinek-95-nowe-miasto-nad-pilica/

Rozpoczął się nowy sezon programu "Nasz nowy dom". Ekipa programu wyremontowała dom mieszkanki Nowego Miasta nad Pilicą. Na skarpie blisko malowniczej rzeki w maleńkim starym domku mieszka 83-letnia pani Genowefa oraz jej 11-letni prawnuk Dawid.

Na stronie programu czytamy: Miejscowość od lat przyciąga miłośników kajaków i leśnych wędrówek. To właśnie w Nowym Mieście nad Pilicą mieściło się słynne sanatorium uzdrowiskowe, do którego zjeżdżały sławy takie jak na przykład Eliza Orzeszkowa. W sielskiej okolicy nie wszystkim było jednak dane ułożyć sobie życie. - Tata Dawida był pijakiem. Leżał całymi dniami pod blokiem. Robił awantury i codziennie była u nas policja - mówi staruszka. Na domiar złego mama Dawida zostawiła go jak miał dwa latka. - Nie pamiętam jej. Chciałbym, żeby wróciła. Powiedziałbym jej, że ją kocham i żeby ze mną została - wyjawia chłopiec.
Pani Genowefa wspomina, że ojciec Dawidka oferował pomoc w opiece nad dzieckiem. Zabrał go nawet na spacer. Okazało się, że sprzedał wózek synka, a za zdobyte pieniądze upił się i zaczął bić dziecko na środku ulicy. Szczęśliwie, ktoś powiadomił prababcię chłopca. Pani Genowefa zabrała mężczyźnie dziecko i od tej pory chłopczyk zamieszkał wraz z nią. Starsza kobieta miała problem z uzyskaniem praw do opieki nad Dawidkiem, jednak po długiej batalii z sądem, udało jej się dostać pozytywne orzeczenie.
Ponad stuletni dom, w którym mieszka rodzina jest w opłakanym stanie i grozi zawaleniem. - Codziennie sprawdzam czy ściany jeszcze stoją. Bardzo się boję - przyznaje Pani Genowefa. Zagrożenie stanowi również dymiący piec, a sytuacji nie ułatwiają nieszczelne okna. Jakby tego było mało, łazienka jest nieogrzewana i nieprzystosowana do potrzeb starszej osoby. Marzeniem Dawidka są drzwi do pokoju. - Nie zapraszam kolegów do domu, bo się wstydzę. Jakbym miał na przykład drzwi, to miałbym prywatność. Mógłbym spokojnie odrabiać lekcje - mówi chłopiec. Tragiczną sytuację rodziny, jak zawsze próbuje ratować ekipa programu, która na remont domu ma tylko 5 dni.

Pierwszy odcinek nowego sezonu wyemitowany był w czwartek. Powtórka w najbliższą niedzielę o godz.17.50.

Więcej na: http://www.polsat.pl/news/2017-09-07/nasz-nowy-dom-odcinek-95-nowe-miasto-nad-pilica/

Red.

Ostatnio zmienianypiątek, 08 wrzesień 2017 09:44
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja