Jeździł po gminie Belsk Duży na podwójnym gazie

Jeździł po gminie Belsk Duży na podwójnym gazie

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył nietrzeźwego kierującego. Pojechał za nim i zatrzymał uniemożliwiając dalszą jazdę. Kierowcy, który nie dostosował się do zakazu jazdy pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant na co dzień pełniący służbę w Zakładzie Ruchu Drogowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, mieszkaniec powiatu opoczyńskiego w czasie wolnym podróżował drogą wojewódzką 728. Jadąc zauważył, że jadąca przed nim Skoda porusza się nienaturalnie. W Jarochach Skoda skręciła na stację paliw. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca jest nietrzeźwy, więc skręcił na za nim. Chcąc zapobiec jej odjechaniu, podszedł do pojazdu i zatrzymał kierowcę. Wcześniej zadzwonił po wsparcie umundurowanych funkcjonariuszy. 38 – letni mieszkaniec Mysiadła miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierował posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany w czerwcu ubiegłego roku, który zabrania mu kierować do 2020 roku.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrudno wyobrazić sobie, do jakiego zagrożenia życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego mogłoby dojść, gdyby nie reakcja znajdującego się w czasie wolnym od służby policjanta.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja