Polska wieś ostoją narodu polskiego

Polska wieś ostoją narodu polskiego

W dzisiejszych czasach, widząc różne sytuacje zachodzące w naszej polityce, które możecie Państwo obserwować za pomocą mediów krajowych czy lokalnych, ważną sprawą i olbrzymim znaczeniem są dla nas dzieje.
Ważna jest również kultura narodowa, dziejowa, a szczególnie ta chrześcijańska polska wieś, która wkorzenia nas w życie codzienne i w ziemię polską.

Pomimo różnych zawirowań politycznych ze strony opozycji, naród miotany na prawo i lewo wichrami i burzami wojennymi partii politycznych, ten naród polski pod obecnymi rządami prawicy stał się w ostatnich miesiącach narodem, który wrósł w ziemię, która jest dana naszym praojcom.
My tej polskiej wsi chcemy pilnować, chcemy pracować broniąc ojczystej i rodzinnej kultury.
Trzeba przypomnieć kochani, jak blisko byliśmy nieszczęścia kiedy stery polskiego narodu były pod władzami Platformy Obywatelskiej i tzw. Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kiedy głośno mówiono, że trzeba sprzedać polskie ziemie, sprywatyzować polskie lasy.
Przypomnę również, że to w przeszłości polskiej polityki zarządzanej przez PO-PSL doprowadzono do zadłużenia narodu polskiego, jak i sprzedaży połączonej z prywatyzacją polskich spółek. Przykładem niech będą polskie linie lotnicze LOT, które to miały być bankrutem i przygotowywano je do sprzedaży za rządów PO-PSL.
Dzisiaj po zmianie rządu możemy stwierdzić, że linie LOT zaczęły przynosić same korzyści, a lasy są lasami polskimi. Pokazuje to, ile rzeczy można było uratować za tego obecnego rządu, a ile zmarnować jak pokazała nam historia czasów zarządzanych przez te dwie partie PO-PSL, gdzie liczyło się dążenie do zaspokojenia swoich celów.
Dzisiaj, pomimo ataków ze strony Komisarzy Unijnych, którzy stwierdzają jakim to Polska jest krajem niebezpiecznym i łamiącym prawa europejskie na własnych obywateli, który nie godzi się na przyjęcie uchodźców i wielu liberalnych postaw. Polska nadal jest krajem Polaków, to znaczy krajem narodowym. Wszyscy rozumiemy, że każdy naród ma własne prawa. Wiemy wszyscy jak nas drogo kosztowała, jak wiele trudu, krwi poświęciliśmy w jej obronie. Nie będę wspominał już co polski naród przeszedł w okresie rozbiorów czy okupacji.
Dzisiaj ten naród pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, rządami prawicowymi ma prawo do zachowania własnej rodzinnej kultury i do samodzielności narodowej w granicach ojczyzny, do własnego życia i bytu narodowego, ma prawo do wychowania w duchu kultury narodowej, mając istotne znaczenie dla kształtowania młodego pokolenia.

Abyśmy z całą naszą przeszłością dziejową umieli otoczyć szacunkiem i odważnie przyznawali się do bycia Polakiem, by przyszłość narodu polskiego układała się spokojnie, bez tylu cierpień i dramatów, a polska wieś zawsze była wielką ostoją narodu polskiego.
Michał Pruś
Wiceprzewodniczący Rady
Powiatu Grójeckiego

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja