Nowszym sprzętem na akcje

Nowszym sprzętem na akcje

Gmina zakupi tzw. średnie samochody ratowniczo-gaśnicze dla ochotniczych straży pożarnych z Kozietuł, Wólki Gostomskiej i Dębnowoli.

Na zakup każdego z trzech używanych aut strażackich gmina zarezerwowała 280 tys. zł.
– W tym roku OSP Wólka Gostomska obchodzi 75-lecie istnienia. Ale nie tylko dlatego chcemy zakupić dla nich auto. Samochód marki star, który obecnie posiada jednostka, jest wykorzystywany także do odśnieżania dróg gminnych. Jest to jednak pojazd już dość wiekowy, ma też problemy chociażby z ogrzewaniem kabiny. Nowe auto również będzie wyposażone w sprzęt do odśnieżania – argumentuje zakup auta dla OSP Wólka Gostomska burmistrz Sławomir Chmielewski.
Samochód strażacki będzie także jubileuszowym prezentem dla OSP Dębnowola, która w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia. – Auto, którym dysponuje OSP Dębnowola, zostało wyprodukowane w 1974 roku. Samochód ma zatem swoje lata – tłumaczy burmistrz.
Zdaniem burmistrza zasadne jest także kupno nowego auta dla strażaków ochotników z Kozietuł. – OSP Kozietuły jest drugą, po OSP Mogielnica, jednostką z naszej gminy, która najczęściej wyjeżdża do zdarzeń. Kozietuły leżą przy bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 728, a ponadto na terenie wsi znajdują się dwa duże zakłady pracy. Ochotnicy z Kozietuł pracy mają więc dużo pracy. W ubiegłym roku interweniowali ponad 20 razy. Ich sprzęt powinien być niezawodny – tłumaczy burmistrz.
Czy gmina będzie się starać o środki zewnętrzne na kupno samochodów dla strażaków? – Nie planujemy w tym roku składać wniosków o dofinansowanie, ponieważ warunki otrzymania dotacji są dość trudne do spełnienia. Jest m.in. wymóg określonej liczby wyjazdów do zdarzeń. Poza tym zakup aut używanych nie jest dofinansowywany – mówi Sławomir Chmielewski.

Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja