Kosmetyczne S.O.S Przygotuj się na powitanie wiosny

Kosmetyczne S.O.S Przygotuj się na powitanie wiosny

Zima to ciężki okres dla naszej skóry, szczególnie kiedy temperatury sięgają  -15 stopni. Wówczas nasza cera wymaga szczególnej pielęgnacji.

Wraz z pierwszymi porządkami w naszej szafie, czas również na porządki z naszym ciałem. Wiosna to idealny czas na zabiegi rewitalizujące mające na celu nawilżyć, dotlenić, poprawić koloryt skóry oraz złuszczyć zrogowaciałą warstwę rogową.
– Zabiegi te mają olbrzymie znaczenie dla każdego rodzaju skóry, gdyż przygotowują naszą cerę na okres letni, w którym podtrzymujemy efekty uzyskanych zabiegów wykonywanych w porze jesienno-zimowej – mówi Marta Kosiacka z Salonu Martiko Beauty&Spa w Mogielnicy.
Wiosna, to pora kiedy już kończymy zabiegi silnie złuszczające i mocno inwazyjne. Wraz z coraz dłuższym i – miejmy nadzieję – cieplejszym dniem, nasza skóra narażona jest na większą ekspozycję słoneczną, co przy niewłaściwej pielęgnacji skutkować może wzmożonym rozwojem bakteryjnym (u cer trądzikowych), podrażnieniem oraz plamami pigmentacyjnymi.
– Dlatego bardzo istotne jest, aby teraz wybrać się do kosmetyczki i poprosić o diagnozę swojej skóry – dodaje Marta Kosiacka. – Zabiegi jakie polecamy o tej porze to kuracje eksfoliacyjne, których działanie polega na uruchomieniu procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry, dzięki którym cera jest rozjaśniona, wygładzona i łatwiej wchłania substancje aktywne zawarte w codziennych preparatach pielęgnacyjnych.
Kolejnym zabiegiem, który wykonujemy o tej porze to niestety najmniej przyjemny z całej oferty Salonu Martiko Beauty&Spa w Mogielnicy, ale za to niezbędny, jeśli mamy skórę zanieczyszczoną – oczyszczanie. Jest on szczególnie ważny, ponieważ latem na takiej skórze mnożą się stany bakteryjne, a jeśli je już posiadamy, to proces ten może zakończyć się powstaniem wczesnego trądziku, a w tym przypadku wiek nie ma znaczenia.
– Niestety z doświadczenia obserwuję, że z roku na rok jest to coraz większy problem, który dotyczy nie tylko młodzieży – opowiada właścicielka salonu.
W pierwszej kolejności szukamy pomocy w preparatach drogeryjnych i aptecznych, decydując się na zakup całej serii kosmetyków do cer trądzikowych, bo skóra nam się wytłuszcza, błyszczy lub pojawiają się na niej dziwne zmiany, które systematycznie samodzielnie usuwamy. Efektem tego na ogół w pierwszym okresie stosowania preparatów, jest znaczna poprawa, potem odczuwalne wysuszanie, a w końcowym etapie znaczne pogorszenie stanu skóry.
– Mam na myśli przypadki gdzie mamy źle dobrane kosmetyki, bądź źle je stosujemy. – wyjaśnia Marta Kosiacka. – Samodzielne usuwanie zmian, wyciskanie, lub codzienne pilingowanie cery, to niestety nie jest przepis na sukces. Jestem doświadczonym kosmetologiem, systematycznie poszerzam swoją wiedzę o różnego rodzaju szkolenia i sympozja, dlatego wiem, że aby uzyskać sukces, musi się na to złożyć wiele czynników.
Jeśli szukacie pomocy, bo nie wiecie czy stosowane kosmetyki są właściwe do Waszej cery, zapraszamy do Salonu Martiko Beauty&Spa w Mogielnicy, gdzie uzyskacie fachową poradę, diagnozę cery wraz z określeniem jej rodzaju oraz plan pielęgnacji. Na taką konsultację zapraszamy ze swoimi codziennymi kosmetykami, ponieważ czasami może to nie być problem preparatu, a złego jego stosowania.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja