Minister Rolnictwa Niemiec na Polskim Narodowym Stoisku

Minister Rolnictwa Niemiec  na Polskim Narodowym Stoisku

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Owoców i Warzyw Fruit Logistica w Berlinie mieliśmy zaszczyt gościć ministra rolnictwa Niemiec Hermanna Onko Aeikensa. Został on przyjęty przez prezesa Związku Sadowników RP, posła Mirosława Maliszewskiego.

Kilkunastominutowa rozmowa dotyczyła zwiększenia eksportu polskich jabłek na rynek niemiecki i za jego pośrednictwem do innych krajów Unii Europejskiej. Niemiecki gość z uznaniem odniósł się do samej aranżacji polskiego stoiska, która jego zadaniem była imponująca. Ale przede wszystkim podkreślał zmiany, jakie zaszły w sadownictwie naszego kraju w kilkunastu minionych latach. Na ręce prezesa Mirosława Maliszewskiego przekazał gratulacje dla całej branży sadowniczej. Prezes Maliszewski podziękował za wsparcie, jakiego Niemcy udzieliły Polsce w trakcie rozmów w pierwszych miesiącach po wprowadzeniu przez Rosję embarga handlowego, kiedy ważyła się sprawa uruchomienia tzw. wycofywania owoców z rynku. Silne poparcie w Komisji Europejskiej zdecydowało, że został nam przyznany limit w wysokości 300 tys. ton jabłek i - co za tym idzie - znaczące rekompensaty finansowe dla gospodarstw kierujących owoce przez banki żywności do ubogiej ludności.
Minister Niemiec zapewnił o gotowości dalszej współpracy z naszym krajem.
Wartym podkreślenia jest fakt, że nasze Polskie Narodowe Stoisko było jednym z nielicznych, które odwiedził minister. To pokazuje, że Polska jest jednym z podstawowych partnerów handlowych Niemiec.
Agnieszka Dywan
Związek Sadowników RP
Dofinansowano z Funduszu
Promocji Owoców i Warzyw

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja