Zakopią ponad 2 miliony złotych

Zakopią ponad 2 miliony złotych

Po Świętach Wielkanocnych rusza jedna z większych inwestycji wodno-kanalizacyjnych w Grójcu.

Trwają przygotowania do pierwszej części inwestycji polegającej na przebudowie sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z przykanalikami w ul. Batalionów Chłopskich w Grójcu na odcinku od al. Niepodległości do ul. Lewiczyńskiej. Będzie ona realizowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.
– Sieć jest już wiekowa, a przy jej budowie wykorzystano wiele różnych materiałów – mówi Janusz Gaweł, prezes grójeckiej spółki wodno-kanalizacyjnej. – Sieć mieszkańcy robili własnym sumptem, często bez projektów, co skutkuje wieloma awariami. Inicjatorem przeprowadzenia tej inwestycji jest burmistrz Jacek Stolarski, a gmina wykonała na to zadanie niezbędną dokumentację.
W ramach inwestycji grójecki ZWiK wykona 170 metrów kanalizacji sanitarnej, 222 metrów deszczowej oraz poprowadzi ponad 800 metrów sieci wodociągowej na całej długości ul. Batalionów Chłopskich od al. Niepodległości do ul. Drogowców. Będzie ona wykonana nowatorską metodą przecisku sterowanego, dzięki czemu ulica w okresie prac będzie przejezdna.
– Dzięki wykonaniu głównej magistrali wodociągowej w kolejnych etapach będą robione następne ulice na tzw. „działkach lewiczyńskich” – dodaje Gaweł.
Głównym wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Wod-Mar z Woli Prażmowskiej. Prace ruszą po świętach wielkanocnych, a ich zakończenie zaplanowano na koniec lipca. Szacowany koszt zadania to ponad 2 miliony złotych, a środki w 100 procentach będą pochodziły z budżetu ZWiK sp. z o.o. w Grójcu.
– Jeśli środki finansowe pozwolą, to planujemy wykonanie kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej na dłuższym odcinku ul. Batalionów Chłopskich niżeli planowany w pierwszym etapie prac – dodaje Gaweł.

Z chwilą zakończenia zadania z pracami na ulicę Batalionów Chłopskich na odcinku od ul. Lewiczyńskiej do al. Niepodległości wchodzi grójecki magistrat, na którego zlecenie wykonana będzie nowa nawierzchnia ulicy oraz chodniki z obniżonymi krawężnikami w celu ułatwienia parkowania pojazdów przez mieszkańców.

KO
 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja