Bracia Chałupkowie organizatorami historycznego turnieju karate

Bracia Chałupkowie organizatorami historycznego turnieju karate

W dniach 21-25 marca, na zaproszenie Shihan Jacka i Krzysztofa Chałupków w Polsce przebywał jeden z największych Mistrzów Japońskiego Karate, Soke Takayuki Kubota, posiadający najwyższy stopień w świecie karate - 10 dan.

Mistrz, twórca stylu Gosoku-ryu, przeprowadził cykl szkoleń, egzaminy na stopnie mistrzowskie oraz był gościem honorowym 64th Kubota Annual All-Star Karate Championship, którego organizację przekazał braciom Chałupkom. Z Soke T. Kubotą przylecieli również jego osobiści uczniowie Kyoshi Rod Kurtatomi (7 dan) oraz Kyoshi Ted Bratakos (7 dan).
Szkolenia z legendarnym Kubotą, rozpoczęły już 22 marca indywidualną sesją treningową dla braci Chałupków w Dojo IKA POLAND. Kubota, skupił się na doskonaleniu charakterystycznych technik stworzonego przez siebie stylu Gosoku-ryu (go-twardo, soku-szybko) oraz timingu.
W piątek 23 marca rozpoczęły się dwudniowe seminaria szkoleniowe poprzedzone specjalną zamkniętą sesją fotograficzną z udziałem Soke T. Kuboty, Kyoshi R. Kuratomi, T. Bratakos oraz Shihana Jacka i Krzysztofa Chałupków.  Pierwszy trening przeznaczony był głównie dla instruktorów International Karate Association Poland. Tematem przewodnim były techniki waza (kumite) typowe dla stylu Gosoku ryu. W sobotę 24 marca Soke Takayuki Kubota, przeprowadził specjalny trening dla dzieci w którym uczestniczyło ponad 120 młodych adeptów karate. Po zakończonym treningu kolejka po pamiątkowe autografy i zdjęcia  z mistrzem nie miała końca! Dzieci cierpliwie czekały, by otrzymać specjalną dedykację i … nikt nie wyszedł bez autografu!
Sesja popołudniowa poświęcona była umiejętnościom posługiwaniasię kubotanem. Kubotan, to krótka pałeczka przy kluczach, opracowana w latach siedemdziesiątych przez Soke T. Kubota, głównie dla amerykańskiej policji. Obecnie kubotan zdobył popularność w kilkudziesięciu krajach na całym świecie i służy jako bardzo proste oraz skuteczne narzędzie do samoobrony.
W sobotę Soke T. Kubota, przeprowadził egzaminy na stopnie mistrzowskie dan (czarny pas), do których przystąpiło 9 uczniów braci Chałupków. Dwugodzinny egzamin był niesamowicie wymagający. Soke Kubota sprawdzał nie tylko aspekt fizyczny, ale przede wszystkim aspekt psychologiczny kandydatów.
W niedzielę 25 marca, odbył się 64th Kubota Annual All-Star Karate Championship. Było to historyczne wydarzenie, ponieważ pierwsza edycja tego turnieju, odbyła się w Japonii (Tokio), a następnie aż do 2017 roku zawody te rozgrywane były w Los Angeles. W 2017 roku Soke Takayuki Kubota, podjął decyzję, iż Turniej Gwiazd (All-Star), rozgrywany będzie w krajach aplikujących o jego organizację. Polska, została wybrana jako pierwszy kraj, w  którym odbędzie się turniej poza granicami USA, a bracia Chałupkowie otrzymali zaszczyt przygotowania tego jednego z najstarszych turniejów karate na świecie. Warto dodać iż w 1965 roku, turniej ten wygrał znany aktor Chuck Norris, a w 1967 pokazy kung fu demonstrował sam Bruce Lee, z którym Kubota współpracował wiele lat.
W tak doborowym towarzystwie świetnie spisali się zawodnicy Klubu Karate „Seiken” Grójec, prowadzonego przez Shihan Jacka Chałupka. Gabryś Gabler, Bartek Lep, Ewa Godlewska, Hania Kropińska, Jan Jakubczyk, Karol Jakubowski to zawodnicy, którzy zdobyli medale w konkurencjach dziecięcych i juniorskich, natomiast Sensei Szymon Ciepieniak oraz Sensei Mariusz Wierzbicki wywalczyli podium w konkurencjach seniorskich.
Kolejne szkolenia z Takayuki Kubota, odbędą się już w lipcu w Los Angeles, na które wybiera się reprezentacja IKA POLAND. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.karate-do.net.pl                                
Grzegorz Kowalski

Ostatnio zmienianyczwartek, 12 kwiecień 2018 13:15
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja