Będzie patriotycznie i legendarnie

Zespół MiG fot. Materiały prasowe Zespół MiG fot. Materiały prasowe

Już za niespełna trzy miesiące mieszkańcy Błędowa i okolic po raz siedemnasty będą bawić się na tradycyjnym lokalnym święcie – Pikniku w Błędowskich Sadach.

Tegoroczny program wypełnią koncerty gwiazd muzyki disco polo oraz legendarnych polskich zespołów rockowych. Święto będzie też nawiązywać do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tym roku spotkamy się w błędowskich sadach w weekend 30 czerwca – 1 lipca. Dla mieszkańców Błędowa i okolic zaśpiewają DeMono, Lombard, Classic, MIG oraz ModelMT.
– Niedziela będzie dniem typowo patriotycznym – mówi Justyna Brzezińska z błędowskiego Urzędu Gminy. – Na scenie wystąpi nasz lokalny zespół Retro a także gwiazda sceny operowej. Artyści będą wykonywać pieśni niepodległościowe. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy naszej gminy włączyli się w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Tegoroczny program będzie tradycyjnie wyjątkowy pod względem gwiazd muzyki, które zaśpiewają dla mieszkańców Błędowa i okolic. Organizatorzy zapowiadają, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Sobota 30 czerwca upłynie pod znakiem muzyki disco polo. Błędowian będzie bawił zespół MIG, który dwa lata temu śpiewał dla wareckiej publiczności. Grupę tworzy rodzeństwo Gwiazdowskich, którzy pierwszy swój utwór „Co Ty mi dasz” wypromowali w 2000 roku. Największe sukcesy zespołu to zdobycie w 2012 r. tytułu Hit Lata na Disco Hit Festival w Kobylnicy za utwór „Jej Dotyk”. W 2015 r. za utwór „Wymarzona” formacja zdobyła pierwsze miejsce Super Premiera na Polo TV Hit Festival 2015. Zespół znany jest też z takich kompozycji, jak „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Miód Malina” i „Słodka wariatka”. Na błędowskiej scenie pojawi się również kolejny discopolowy zespół, Classic znany z niezapomnianych hitów takich jak m.in. „Jolka, Jolka”, „Hej czy ty wiesz”, „Warto żyć” ,„W taką ciszę”. Najnowszy hit tej grupy to „Miłość gorąca jak ogień”.
Wieczorem w Błędowie za sprawą zespołu De Mono zobaczymy i usłyszymy „Statki na niebie”. Poprockowa grupa, popularna w latach 80 i 90, będzie gwiazdą sobotniego wieczoru. Zaśpiewają również takie przeboje jak m.in. „Kochać inaczej”, „Znów jesteś ze mną”, wspomniane „Statki na niebie” oraz „Poznaj siebie” z polskiej edycji programu BigBrother.

Zwieńczeniem niedzielnego patriotycznego programu pikniku będzie koncert legendarnego zespoły Lombard, który nagrał kilkanaście płyt i wylansował wiele przebojów. Największe z nich to „Przeżyj to sam” do słów Andrzeja Sobczaka i „Szklana pogoda” do słów Marka Dutkiewicza. Zespół zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i za granicą.
KO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja