Dziury czekają na komisję

Dziury czekają na komisję

Dlaczego nie wszystkie dziury w nawierzchni drogi Stara Wieś – Błędów zostały załatane?

Stan nawierzchni drogi Stara Wieś – Błędów od lat prezentuje się fatalnie. Najtrudniej jest tędy przejechać wiosną, po roztopach. Sytuację nieco ratują remonty cząstkowe (tzw. łatanie dziur). I również w tym roku takie prace interwencyjne na tym odcinku wykonano. Ale nie wszędzie. Nie uzupełniono bowiem ubytków na niewielkim fragmencie tej trasy – na terenie wsi Skowronki (w pobliżu skrzyżowania ze znakiem „Skowronki 0,5”). A wyrw w asfalcie – i to w dodatku dość głębokich – jest tu naprawdę dużo.
Jak się okazuje, niezałatanie ubytków nie jest wynikiem przeoczenia. – W tym miejscu powstał przełom. Remont cząstkowy niewiele by tu pomógł, bo konieczna jest nie tylko wymiana nawierzchni, ale i wykonanie podbudowy. Chcemy więc uzyskać pomoc finansową na przebudowę tego fragmentu drogi z tzw. środków klęskowych przyznawanych przez wojewodę mazowieckiego. Obecnie czekamy na wizytę komisji wojewody, która oceni stan nawierzchni w tym miejscu. Gdybyśmy wcześniej uzupełnili ubytki, nasz wniosek zostałby po prostu odrzucony – informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adrian Jachoski.
Wspomniany fragment nie jest jedynym, który powiat chciałby wyremontować za środki przyznane przez wojewodę. Dyrektor PZD poinformował nas, że do dofinansowania zgłoszono również odcinek drogi Wola Boglewska – Murowanka (w miejscowości Gołębiów) dwa fragmenty trasy Wilków – Popowice (jeden na terenie wsi Pelinów, drugi w Bolesławcu Leśnym i Potencjanowie), oraz odcinek drogi Łęczeszyce – Błędów (w Dąbrówce Starej). 
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja