Jubileusz w służbie Bogu

Jubileusz w służbie Bogu

Jubileusz kapłaństwa księży parafii pw. Michała Archanioła w Goszczynie.

27 maja dziekan dekanatu mogielnickiego ks. Arkadiusz Wiktorowicz (proboszcz tutejszej parafii) oraz wikariusz ks. Grzegorz Pielaszek obchodzili jubileusz kapłaństwa. Podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 12.00 o kolejne lata posługi wspólnie z księżmi modlili się tutejsi parafianie.
Ks. Arkadiusz Wiktorowicz jest sługą bożym już od 30 lat, ks. Grzegorz Pielaszek świętował 20. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.
Obaj księża są absolwentami Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Ks. Arkadiusz Wiktorowicz (mieszkaniec Kołbieli) rozpoczął swoją przygodę z kapłaństwem w 1988 roku. Wtedy to, po przyjęciu święceń został skierowany do swojej pierwszej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim. Kolejnymi miejscami posługi był kościół pw. Świętej Łucji w warszawskim Rembertowie, parafia pw. Św. Rocha w Jazgarzewie, św. Anny w Wilanowie, św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Warszawie oraz parafia pw. Michała Archanioła w Goszczynie. Dokładnie dziewięć lat temu jako proboszczowi powierzono mu tutejszą parafię. Od grudnia ubiegłego roku kieruje mogielnickim dekanatem. Duchowieństwa od strony praktycznej nauczył go ks. Tadeusz Wasiluk, proboszcz rodzinnej parafii.
– Nie było łatwo, ale gdybym miał podejmować jeszcze raz tą decyzję, to wybrałbym tą samą drogę – mówi ks. Arkadiusz Wiktorowicz. – W każdej parafii spotykałem na swojej drodze bardzo dobrych ludzi i za to dziękuję Panu Bogu. Tutaj również jest wiele wspaniały osób na pomoc których zawsze mogę liczyć – mówi o wiernych z goszczyńskiej parafii ks. Wiktorowicz.
Drogi obu księży przecinają się nie pierwszy raz. Już dwadzieścia lat temu spotkali się w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim. Wikariusz ks. Grzegorz Pelaszek wywodzi się z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Worowie. Po przyjęciu święceń kapłańskich w 1998 roku głosił słowo boże w warszawskich parafiach, a także w puszczy kampinowskiej. Od czterech lat jest wikariuszem goszczyńskiej parafii.
– Tutejsi parafianie są bardzo życzliwi i ofiarni, czego wyraz dali również dzisiaj – mówi ks. Grzegorz Pielaszek. – Te dwadzieścia lat minęło mi jak mgnienie oka.
Na zakończenie mszy św. jubilatom składano życzenia, wręczano kwiaty, a parafianie wspólnie z tutejszym chórem odśpiewali pieśń „Życzymy, życzymy”.
KO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja