W karate the Best of the Best

W karate the Best of the Best

Ponad 400 młodych karateków zmierzyło się na Dziecięcej Lidze Karate IKA Poland.

W niedzielę trzeciego czerwca w Grójcu odbył się finał Dziecięcej Ligi Karate IKA POLAND o nazwie ”The Best of the Best”. Organizatorem wydarzenia była organizacja International Karate Association Poland, na czele której stoją bracia Shihan Jacek i Krzysztof Chałupkowie. Finałowe zmagania w karate wsparł Grójecki Ośrodek Sportu Mazowsze.
– Finał ligi karate wsparliśmy z wielu powodów. –  mówi Ireneusz Wojciechowski z GOS. – Jej organizator od lat z nami współpracuje i widzimy jaką pracę na rzecz dzieci i młodzieży wykonuje. Cieszymy się, że to Grójec został wybrany na miejsce rozegrania turnieju podsumowującego.
Swoje umiejętności w karate zaprezentowało ponad 400. młodych zawodników reprezentujących 15 klubów z województwa mazowieckiego. Młodzi karatecy w wieku od 4 do 15 lat zmagali się w czterech wcześniejszych turniejach rozgrywanych od listopada ubiegłego roku do czerwca bieżącego roku na terenie Mazowsza. Ilość punktów w klasyfikacji generalnej decydowała o udziale w finale Dziecięcej Ligi Karate IKA POLAND, która odbyła się w niedzielę, trzeciego czerwca w hali sportowej Spartakus w Grójcu.
– Systematyczne uczestnictwo synów w turniejach, zarówno mniejszej, jak i większej rangi, pozwala na zdobywanie doświadczenia, które pomaga w osiąganiu coraz lepszych wyników sportowych – mówi Ida Lep, mama Bartka i Kuby, którzy brali udział w czerwcowej DLK. – Jedną z metod doskonalenia umiejętności może być obserwacja innych zawodników, a następnie wyciąganie wniosków i poprawianie błędów, bo zawsze jest coś do poprawienia. – dodaje. – Turniej fajny, sprawnie przeprowadzony w dobrej atmosferze. Były medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i pamiątkowe zdjęcia.
Dzieci walczyły w czterech konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe: tor przeszkód, kata open, fantom, oraz kumite sanbon shobu. Najmłodszy zawodnik miał 4 lata. Turniej finałowy sędziowało 15 sędziów na dwóch matach i torze przeszkód, którzy zmienili się rotacyjnie.
Zwycięzcy całego cyklu DLK otrzymali puchary, medale, okazałe certyfikaty oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Szczegółowe wyniki DLK znajdują się na stronie: www.karate-do.net.pl. Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie www.jablonka.info.
International Karate Association Poland to organizacja w ramach której, propagowany jest japoński styl karate gosoku-ryu, opracowany przez Soke Takayuki Kubota 10 dan oraz kubotan (krótka pałeczka przy kluczach). IKA POLAND obecnie kierowana jest przez Shihana Jacka i Krzysztofa Chałupków 5 dan. Zrzesza kluby karate współpracujące z Soke Takayuki Kubota.
– Dziękujemy Grójeckiemu Ośrodkowi Sportu za wsparcie finału Dziecięcej Ligi Karate – mówi Jacek Chałupka.
KO

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 czerwiec 2018 21:45
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja