Bez dotacji, bez kilometrów

Bez dotacji, bez kilometrów

Starostwo wykona drogę przez Kociszew bez dotacji. Modernizowany będzie krótszy jej odcinek.

Zarząd powiatu grójeckiego podjął decyzję o ograniczeniu inwestycji polegającej na modernizacji drogi relacji Grójec - Miedzechów przez wieś Kociszew. Powodem decyzji jest cofnięcie dotacji przez Urząd Marszałkowski.
W pierwotnym planie koszt zadania rzędu ok. 0,7 mln złotych miał być pokryty środkami Starostwa Powiatowego w Grójcu (0,5 mln zł) oraz dotacją z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 165 000 złotych. Jak się jednak okazało, władze województwa wycofały się z dofinansowania.
– Dwa dni przed wyznaczonym terminem podpisania umowy otrzymaliśmy pismo o uchwale zarządu województwa mazowieckiego w sprawie wstrzymania dotacji – mówi Marek Ścisłowski, starosta grójecki. – Niestety, ale nie wiemy jaki jest powód tej decyzji.
Starostwo Powiatowe w Grójcu wystosowało pismo do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o wyjaśnienie jakie są powody wstrzymania dofinansowania na to zadanie.
– Takie sytuacje się zdarzają – komentuje sprawę Leszek Przybytniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego. – Być może okazało się, że samorząd wojewódzki wyczerpał środki.
W związku ze zmniejszeniem środków na modernizację drogi zarząd powiatu grójeckiego podjął decyzję o ograniczeniu zakresu realizacji zadania. Władze powiatu w stu procentach pokryją inwestycję kwotą w wysokości 400 tysięcy złotych.
Władze powiatu grójeckiego zakładały, że za kwotę 700 tysięcy złotych powinno udać się wykonać odcinek drogi o długości 1,4 km. Po redukcji środków prawdopodobnie zmodernizowany będzie odcinek o połowę krótszy, około 0,7 km. Ostateczną długość oraz zakres prac poznamy jednak po rozstrzygnięciu przetargu na realizację zadania, który Starostwo Powiatowe w Grójcu ogłosiło z początkiem tego tygodnia. Pewne jest tylko to, w który fragment drogi władze powiatu chcą zainwestować.
– Chcemy zmodernizować odcinek od strony Grójca w kierunku Kociszewa - zapowiada Marek Ścisłowski, starosta grójecki.
POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja