Szukając rozwiązań

Szukając rozwiązań

Powstaje grupa robocza, która przy współpracy z ministrem rolnictwa wypracuje rozwiązania systemowe na rynku owoców i warzyw.

W  środę 18 lipca odbyło się posiedzenie powiatowej komisji rolnictwa w Grójcu. Władze powiatu grójeckiego spotkały się z rolnikami, grupami producenckimi, firmami oraz przetwórcami. Na zwołanej przez przewodniczącego Michała Prusia komisji w dyskusji wzięli udział między innymi:
Paweł Myziak – członek zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki RP, Mirosław Łuska – członek zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki RP, Zofia Skoniecka – grupa producencka  Hit - Pol sp.z.o.o , Ryszard Woźniak – grupa producentów owoców Rajpol Sp. z o.o , Andrzej Kazimierczak – Związek Sadowników RP oraz Paulina Kopeć – Unia Owocowa.
Burzliwe i merytoryczne spotkanie pokazało przyczyny kryzysu na rynku owoców, a zebranym udało się wypracować rozwiązania systemowe. Przewodniczący komisji Rolnictwa  Michał Pruś  powołał na wniosek radnego Witolda Przybylskiego grupę roboczą, która będzie przygotowywała dla ministra rolnictwa rozwiązania systemowe na rynku owoców i warzyw.
Obecna sytuacja na rynku owoców i warzyw to wynik zaniedbań poprzednich kilkunastu lat, bardzo dużego wzrostu produkcji, braku wiedzy, kadr, wsparcia w zakresie dystrybucji i sprzedaży produktów rolnych na nowych rynkach. To także brak od lat długoterminowej strategii w zakresie zagospodarowywania niekontrolowanego wzrostu produkcji owoców i warzyw.
Michał Pruś
Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji w Starostwie
Powiatowym w Grójcu

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja