Czekając na wbicie łopaty

http://www.tbfruit.com/pl/ http://www.tbfruit.com/pl/

W przyszłym roku rozpocznie się budowa zakładu przetwórstwa T.B. Fruit w Brzostowcu.

O planach budowy zakładu w pod mogielnickim Brzostowcu mówi się już od pięciu lat. Ukraiński gigant przetwórstwa jabłek i owoców jagodowych, spółka T.B. Fruit ma tutaj zlokalizować kolejny zakład.
Jak się okazuje, firma jest obecnie na etapie projektowania linii produkcyjnych. Poinformował o tym dyrektor produkcji T.B. Fruit Ołeh Moczaluk w wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina.
– Jest już gotowy projekt budowlany, pozwolenie na budowę w organach państwowych. Planowane rozpoczęcie budowy to 2019-2020 rok – powiedział.
Według jego słów, trzeci zakład będzie mieć wydajność 3 tys. ton jabłek dziennie, z możliwością zwiększenia do 4,5 tys. ton, przetwórstwa owoców - do 700 ton na dobę. Szacunkowa wartość inwestycji to 40 milionów złotych.
T.B. Fruit posiada obecnie dwa zakłady w Polsce. Pierwszy zakupiony w 2010 r., drugi  w 2012 r. o łącznej mocy przerobowej 3 tys. ton jabłek dziennie. W zakładach przetwarzane są jabłka, truskawki, maliny, porzeczki, czereśnie, aronia i agrest.
Według wcześniejszych zapowiedzi właściciela Grupy T.B. Fruit, Tarasa Barszczowskiego, zakład w Brzostowcu będzie jego pierwszą fabryką, która skupi się na produkcji pektyn i zagęszczonych soków owocowych.
– Na jednym terenie zbudujemy dwie fabryki. Pierwsza powstanie fabryka produkująca koncentrat, a w dalszej kolejności zbudujemy zakład do produkcji pektyn. Chcemy się podjąć tego wyzwania, ponieważ pektyny to produkt, na który widać stałe zapotrzebowanie w przetwórstwie spożywczym i farmaceutycznym. – mówił w wywiadzie dla Portalu Spożywczego Taras Barszczowski.
Zatrudnienie w fabryce ma otrzymać 60-100 osób.
POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja