Milion w rękach mieszkańców

Milion w rękach mieszkańców

Do końca października mieszkańcy Grójca mogą zgłaszać inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego. Samorząd po dwóch latach przerwy ponownie oddaje w ręce mieszkańców milion złotych.

Grójecki samorząd wrócił do formuły budżetu obywatelskiego. Do końca października mieszkańcy Grójca za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy mogą zgłaszać zadania, na które w przyszłorocznym budżecie zabezpieczony będzie milion złotych.
Podobną kwotę grójeccy obywatele mieli do dyspozycji w latach poprzednich. Samorząd realizował budżet obywatelski w latach 2014-2015. Wtedy mieszkańcy na listę zadań do realizacji wskazywali remont Grójeckiego Ośrodka Kultury, przebudowę pływalni miejskiej, przebudowę parkingu przy ul. Mszczonowskiej oraz tzw. zieleniaka.
Mieszkańcy wskazywali również te inwestycje, które wymagają dłuższej procedury realizacji lub porozumienia z władzami innego samorządu, jak np. przebudowa amfiteatru, którego właścicielem jest samorząd powiatu grójeckiego.
W związku z powrotem do Grójca budżetu obywatelskiego, na stronie grójeckiego urzędu uruchomiona została zakładka „Budżet Obywatelski”, pod którą umieszczono formularz.
– Zachęcamy do jego wypełnienia i przesłania. Wszystkie państwa pomysły trafią na specjalną skrzynkę, a następnie będą poddane debacie i głosowaniu. – mówi Karol Biedrzycki, zastępca burmistrza Grójca.
Na realizację wybranych projektów zostanie przeznaczona w przyszłorocznym budżecie kwota ok. 1 mln złotych.
Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja