Wybory to tylko formalność

Wybory to tylko formalność

Dariusz Gizka, obecny burmistrz Warki jedynym kandydatem na to stanowisko w kadencji 2018-2023.

Cztery lata temu w wyborach samorządowych miał aż czterech kontrkandydatów w walce o fotel burmistrza Warki. W tym roku nikt nie pokusił się o rywalizację z Gizką i najwyższy urząd w mieście.

Ćwierć wieku doświadczenia
Burmistrz Dariusz Gizka ma 52 lata, jest mieszkańcem Warki. Z wykształcenia jest matematykiem, a z samorządem związany jest już 25 lat. Przez ostatnie osiem lat kieruje wareckim samorządem, wcześniej pracował w Urzędzie Miejskim w Warce.
– Tu się urodziłem, tu mieszkam i tylko z Warką wiążę swoją przyszłość – mówi w wywiadzie dla „Kuriera Wareckiego” Dariusz Gizka. – To miasto bliskie mojemu sercu, a po ośmiu latach czuję się za nie jeszcze bardziej odpowiedzialny. Dla każdego samorządowca największym kapitałem są ludzie.
Za największą trudność w kierowaniu wareckim samorządem Gizka uważa przeprowadzenie rozpoczętej w 2013 roku reorganizacja SPZOZ-u w Warce. Z perspektywy czasu ocenia, że decyzja o reorganizacji była potrzebna. Budynek placówki został przebudowany oraz ocieplony. Obecnie na finiszu jest kapitalny remont wnętrza ośrodka.
– Kontrakty zostały zawarte do 2022 roku – mówi dla „Kuriera Wareckiego” Dariusz Gizka. – SPZOZ po raz pierwszy w historii otrzymał na trzy lata certyfikat akredytacyjny, który potwierdza przygotowanie placówki w standardzie najlepszych placówek w kraju.
Przez ostatnie osiem lat warecki samorząd zrealizował inwestycje za kwotę ponad 120 milionów złotych, przy wsparciu środków zewnętrznych.
– Lata 2010-2018 były rekordowe – podkreśla Dariusz Gizka. – Były to niewątpliwie najlepsze kadencje w historii tego samorządu.

Było pięciu, ostał się jeden
Cztery lata temu o fotel burmistrza Warki z Dariuszem Gizką rywalizowało czterech kontrkandydatów: Piotr Bączek, Radosław Kreczmański, Zygmunt Pałczyński oraz Łukasz Sobieraj. W drugiej turze wyborów Gizka zmierzył się z Radosławem Kreczmańskim. Walkę o fotel burmistrza Warki zakończył 56,3 procentowym  poparciem.
W tegorocznych wyborach samorządowych żaden z poprzednich konkurentów nie zdecydował się na walkę z Dariuszem Gizką z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnie dla Miasta i Gminy Warka.
W ocenie burmistrza największym wyzwaniem dla Warki na najbliższe lata będzie modernizacja linii kolejowej nr 8 Warszawa-Warka-Radom, w ramach której wybudowany ma być most na rzece Pilicy, wiadukty w ciągu dróg wojewódzkich 731 i 730 wraz z nowymi drogami. Zadanie przewiduje również powstanie drugiego toru na trasie Warka-Radom, a także modernizację stacji kolejowej.
– To ogromne i trudne wyzwanie, aby przygotować miasto do bezkolizyjnego i sprawnego funkcjonowania w czasie realizacji tej inwestycji – mówi Dariusz Gizka.
Poza kontynuacją inwestycji w infrastrukturę drogową i techniczną, burmistrz Warki chce zainteresować Warką inwestorów, a także skupić się na podnoszeniu walorów estetycznych miasta i gminy.
– W dalszym ciągu priorytetem będzie dla nas edukacja – dodaje Gizka.

POK

Ostatnio zmienianyśroda, 17 październik 2018 10:14
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja