Mil(ion)owy krok do nowoczesności

Mil(ion)owy krok do nowoczesności

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem dla helikopterów.

W poniedziałkowe popołudnie nastąpił historyczny moment dla grójeckiego szpitala. Wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, której koszt to ponad 11 milionów złotych. Do kapsuły czasu włożono kilka zdjęć z podpisania umowy na budowę SOR-u wraz z lądowiskiem dla helikopterów, dzisiejsze wydanie gazety, monety, oraz pamiątkowy zapis obecności osób podczas dzisiejszego wydarzenia.
– Budynek będzie służył mieszkańcom powiatu grójeckiego oraz całego regionu – mówi prezes PCM sp. z o.o. Marzena Barwicka. – Wierzę, że gdy powstanie już ten budynek, to również ci nieprzekonani do tej inwestycji, przekonają się do niej.
Wspólnego wmurowania kamienia węgielnego dokonali: marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski, minister Marek Suski, władze powiatu grójeckiego na czele z Markiem Ścisłowskim, starostą grójeckim, a także kierownictwo szpitala z prezes Marzeną Barwicką oraz pracownicy spółki.
– Jest to milowy krok w grójeckim lecznictwie – mówi minister Marek Suski. – Dzięki tej inwestycji ten szpital będzie nowoczesną placówką.
List z okazji wydarzenia skierował również do prezes Marzeny Barwickiej premier Mateusz Morawiecki, który gratulował rozpoczęcia realizacji zadania.
– Jest to bardzo poważna i niezwykle potrzebna inwestycja – podkreślał Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP.
Przypomnijmy, że wartość inwestycji wynosi ponad 11,7 mln złotych w tym ponad 6,3 mln zł. to środki zewnętrzne w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wkład własny powiatu grójeckiego to ponad 5,4 mln złotych.
Przewidywany termin zakończenia budowy SOR-u to 30 września 2020 r.

POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja