Pijawki lekiem na paradontozę

Przykładowe miejsca przystawień Przykładowe miejsca przystawień

Hirudoterapia, czyli leczenie za pomocą pijawek, to stara i sprawdzona metoda leczenia  bardzo wielu schorzeń. 

Wbrew powszechnej opinii pijawka nie tylko wysysa krew, ale przede wszystkim  wpuszcza do organizmu bardzo wiele  (ok. 200) cennych tzw hirudozwiązków. Są to substancje zawarte w wydzielinie gruczołu ślinowego pijawki, które wykazują  wiele właściwości leczniczych. To dlatego pijawkę często określa się jako mikroskopijne laboratorium.    Jednym z kluczowych działań hrudozwiązków jest udrażnianie i regenerowania układu krwionośnego i to na poziomie mikrocyrkulacji. Z powodzeniem likwidują również wszelkie stany zapalne i obrzęki. Bdeliny, na przykład  przyśpieszają  gojenie się ran i  również działają  przeciwzapalnie.  Paradontoza to stan zapalny i choroba niedokrwienna dziąseł, a działanie hirudozwiązków właśnie na wszystkie te dolegliwości jest bardzo skuteczne. Ilość zabiegów zależy od stanu chorego, najczęściej wystarczy  4-5 zabiegów, ale już po pierwszym zabiegu chory odczuwa ulgę.
Oczywiście decydując się na zabieg z zastosowaniem pijawek lekarskich warto zwrócić się do doświadczonego hirudoterapeuty.  Aby terapia była skuteczna trzeba bowiem wiedzieć gdzie i ile pijawek należy danej osobie przystawić.
Należy również zwrócić uwagę na pochodzenie pijawek. Do terapii powinny być stosowane wyłącznie pijawki lekarskie hodowane w certyfikowanych laboratoriach. W gabinecie „Pijawka”  stosowane są pijawki z polskiej hodowli o najwyższych standardach medycznych EURO-GEN.

www.gabinetpijawka.pl
Gabinet Hirudoterapii Pijawka
Piaseczno, ul. Puławska 16
Tel.  698 611 312

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja