100 km na 100-lecie niepodległości

100 km na 100-lecie niepodległości

Miasto w sportowym duchu upamiętniło 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

W sobotę, 27 października mieszkańcy Grójca jako jedni z pierwszych w powiecie grójeckim uczcili jubileuszową rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zrobili to na swój wyjątkowy sposób, bo na pływalni Wodnik w Grójcu. Celem imprezy organizowanej przez Grójecki Ośrodek Sportu było wspólne przepłynięcie 100 kilometrów z okazji 100-lecia wolnej Polski. W akcję włączyli się również grójeccy policjanci i inne służby mundurowe.
– Okrągła rocznica jest okazją do organizacji nowych wydarzeń sportowych – mówi Ireneusz Wojciechowski z Grójeckiego Ośrodka Sportu. – Liczba osób, a także tempo imprezy zaskoczyło nas jako organizatorów. Cieszymy się, że wydarzenie zostało odebrane przez mieszkańców Grójca i okolic tak entuzjastycznie.
Sportowe uczczenie patriotycznej rocznicy trwało od wczesnych godzin rannych. Pierwsi pływacy wystartowali już o godzinie 6.00 rano. Tego dnia nie liczył się wiek, a także czas w jakim pokonało się dystans. Wspólnym celem było przepłynięcie 100 kilometrów.
– Świetna inicjatywa i bardzo widowiskowa – mówi Wojciech Wiciński, który przepłynął dystans 1,6 km – Wszyscy mieliśmy jeden cel, a upływające kilometry były impulsem dla kolejnych osób. 
W akcji wzięli udział miłośnicy pływania, a także wodni „amatorzy”, którzy chcieli dołożyć swoją cegiełkę we wspólnym dystansie.
– Świetna, rodzinna atmosfera – mówi Kamil Zięba, który dołożył do wspólnego dystansu 2 km. – Widać, że nie tylko biegami można uczcić niepodległość. Łączył nas wspólny cel.
Młodsi i starsi na Krytej Pływalni Wodnik w Grójcu pływali wspólnie w sztafetach na dystansie 50, 100 i 200 metrów (50 m dla dzieci). Każdy z uczestników otrzymał „patriotyczny” czepek w kolorze bieli lub czerwieni.  100 km na 100-lecie niepodległości Polski pokonało łącznie 77 osób.
– Dzięki takim inicjatywom, obiekt ten tętni życiem – mówi Jerzy Bińkiewicz, dyrektor GOS-u.
Jak zapowiadają organizatorzy, akcja ma na stałe wpisać się w kalendarz sportowych i nie tylko, imprez w Grójcu. Będzie ona dostosowywana do potrzeb lokalnych jubileuszy.
– Być może kolejna edycja na 600-lecie nadania praw miejskich w Grójcu – zapowiada Ireneusz Wojciechowski.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę.
Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja