Panorama warta rekordu

Panorama warta rekordu

Panorama Grójca oficjalnie największym rysunkiem na świecie. Z dniem pierwszego listopada została wpisana do księgi rekordów Guinnessa.

Po blisko sześciu latach od zakończenia tworzenia „Panoramy Grójca” na ścianie budynku przy głównym skrzyżowaniu w Grójcu, rysunek został doceniony przez sztab przyznający tytuł rekordu Guinnessa.
–  Jestem przeszczęśliwy – mówi Sebastian Krawczak, autor dzieła. – Jest to ogromny sukces dla mnie, ale również promocja dla miasta.
Procedura uzyskania tytułu trwała ponad rok, a jej głównym celem był dokładny pomiar rysunku, do namalowania którego Sebastian Krawczak zużył 98 grafitowych ołówków. Obraz przedstawia dziewiętnastowieczną rycinę grójeckiego rynku i jest o 16 cm2 większy od dotychczasowego rekordzisty (dokładny wymiar to 85,02 m2).
– Już podczas tworzenia rysunku myślałem o zgłoszeniu go do księgi rekordów Guinnessa. – mówi Krawczak. – Zabrakło jednak samozaparcia, aby doprowadzić tę sprawę do końca. Finalizację zawdzięczam mojej narzeczonej.
Rysowanie, malowanie, grafika to pasja i sposób na życie Sebastiana Krawczaka, artysty z Grójca. Ołówek zaś to jego ulubiona technika. Jest samoukiem.
Namalowanie rekordowej ryciny zajęło Sebastianowi ponad dwa miesiące. To nie pierwsze takie dzieło grójeckiego artysty. Już wcześniej stworzył na ścianie jednego z domów w mieście gigantyczną lokomotywę.
– Mam nadzieję na kolejne takie realizacje – zapowiada Krawczak.
Księga rekordów Guinnessa to informator wydawany corocznie przez firmę Guinness, zawierający udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi. Polska zajmuje drugie miejsce z największą liczbą rekordów, pierwsze miejsce ma USA z 315, drugie miejsce Polska z 290 a trzecie Wielka Brytania z 140 (Stan na 25.01.2018)
Paulina Omen-Klepacz


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja