Biblioteka pod lupą zarządu

Biblioteka pod lupą zarządu

Co dalej z Powiatową Biblioteką Publiczną w Grójcu?

Powiatowa Biblioteka Publiczna powstała w lutym tego roku. Powołano ją w związku z istniejącym obowiązkiem prowadzenia takiej placówki przez samorząd powiatowy. Zlokalizowano ją w Grójcu przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 4 (w budynku Powiatowego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców), a jej dyrektorem została Grażyna Kijuc.
W ostatnich wyborach samorządowych Grażyna Kijuc uzyskała mandat radnej powiatu grójeckiego. W związku z tym, że prawo zabrania łączenia funkcji radnej z funkcją dyrektora jednostki podległej samorządowi, zrezygnowała z kierowania biblioteką, składając wniosek o bezpłatny urlop.
Nowe władze starostwa zdecydowały, że powiatową bibliotekę przez najbliższe pół roku poprowadzi Bogumiła Krawczak, która zanim odeszła na emeryturę, pracowała w innej grójeckiej książnicy, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wacława Skarbimira Laskowskiego.
– Zaproponowaliśmy to stanowisko pani Bogumile Krawczak. Jest to doświadczona osoba z uprawnieniami do prowadzenia biblioteki, czego nie posiadała poprzednia pani dyrektor – uzasadnia ten wybór starosta grójecki Krzysztof Ambroziak. – Przyjrzymy się księgozbiorowi. Na pewno też przeanalizujemy, ile osób korzysta z biblioteki.
Jak powiedział nam Krzysztof Ambroziak, zarząd powiatu poważnie zastanawia się nad tym, co dalej począć z Powiatową Biblioteką Publiczną, która – co by tu nie mówić – znacznie ustępuje pod względem popularności Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej prowadzonej przez Urząd Gminy i Miasta Grójec. Być może korzystnym rozwiązaniem byłoby połączenie obu placówek. – Podczas spotkania zarządu dyskutowaliśmy o pomyśle podjęcia współpracy z gminą Grójec w kwestii biblioteki. Chcemy porozmawiać o tym z nowym burmistrzem Dariuszem Gwiazdą – tłumaczy Krzysztof Ambroziak.
Dominik Górecki

Ostatnio zmienianywtorek, 04 grudzień 2018 22:17
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja