Zmiana warty w PCM

Zmiana warty w PCM

Marzena Barwicka nie jest już prezesem Powiatowego Centrum Medycznego (PCM), spółki, która kieruje szpitalem w Grójcu.

Decyzja o odwołaniu Marzeny Barwickiej zapadła 27 listopada. Podjął ją zarząd powiatu, będący jednocześnie zgromadzeniem wspólników PCM. – Dochodziły do mnie liczne sygnały o bardzo złej atmosferze w szpitalu. Już po tym, jak wybrano mnie na starostę, otrzymałem wiele telefonów od zatrudnionych tam lekarzy i pielęgniarek z prośbą o przyjrzenie się sytuacji. Moja wizyta w lecznicy potwierdziła te informacje – wyjaśnia nam starosta Krzysztof Ambroziak.
Marzenę Barwicką zastąpiła Joanna Czarnecka (wcześniej nosiła nazwiska Krzyżanowska-Janas). – Pani Czarnecka wcześniej pełniła funkcję prokurenta w PCM. Udzielała także spółce pomocy prawnej. Wszelkie informacje przedstawiała w miarę rzetelnie, czego niestety pani Barwicka nam nie zapewniała – mówi Ambroziak.
Starosta zapewnia, że angaż Joanny Czarneckiej „nie jest rozwiązaniem tymczasowym”. – Podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu pani Czarneckiej z perspektywą dłuższej współpracy. Na pewno nie zamierzamy zmieniać 6 prezesów, tak jak to miało miejsce na początku poprzedniej kadencji – odpowiada starosta.
Dowiedzieliśmy się również, iż nowy zarząd planuje przeprowadzenie audytu w PCM. Zleci go zewnętrznej firmie. – Celem audytu nie jest „szukanie haków”, lecz uzyskanie pełnej wiedzy na temat sytuacji placówki – mówi „Jabłonce” Krzysztof Ambroziak.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja