Więcej nauki niż sportu

Więcej nauki niż sportu

Projekt budowy sali sportowej przy grójeckiej „jedynce”  trafił do ponownych konsultacji.

Przetargi na budowę sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Grójcu unieważniono z powodu ofert przekraczających zarezerwowane w budżecie miasta środki na to zadanie.

Połowa oferowanych środków
Ówczesne władze Grójca ogłosiły dwa postępowania przetargowe. Do pierwszego, przeprowadzonego w październiku przystąpiło pięć firm. Najniższa oferta opiewała na kwotę ponad 16 mln złotych, najdroższa była o blisko 3 mln złotych wyższa. W związku z tym, że w budżecie zarezerwowano na ten cel tylko 9,6 mln złotych, grójecki magistrat podjął decyzję o unieważnieniu postępowania. Kolejną próbę wyłonienia inwestora podjęto w listopadzie. Tym razem swoje oferty przedstawiły dwa przedsiębiorstwa, ponownie jednak w znacznym stopniu przewyższały one środki, jakie samorząd planował przeznaczyć na to zadanie.
Inwestycja miała być podzielona na etapy, a jej zakończenie zaplanowano na 2020 rok. Budowa Areny Grójec miała ruszyć jeszcze w tym roku.

Mam inną wizję
Decyzja w sprawie przyszłości inwestycji spadła na barki nowego burmistrza Grójca, Dariusza Gwiazdy. Jak się okazuje, ma on nieco inną wizję przeznaczenia tego budynku.
– Zdecydowałem, że nie będziemy realizować projektu przygotowanego przez wcześniejszego burmistrza. Opracujemy nowy, tańszy projekt, który będzie bardziej odpowiadał potrzebom dyrekcji i nauczycieli. – mówi Dariusz Gwiazda, burmistrz Grójca.
Decyzja ta poparta była konsultacjami z dyrekcją grójeckiej „jedynki” oraz nauczycielami wychowania fizycznego.
– Pierwszy projekt był nastawiony na efektowny wygląd i był zrobiony z rozmachem. Chcę postawić na rozwój zarówno sportu, jak i sprawnej edukacji szkolnej, powiększyć zasoby szkoły nie tylko o świetlicę, stołówkę, ale też nowe sale lekcyjne – dodaje Gwiazda.

Mniej rozmachu
Projekt wykonany przez ówczesne władze zakładał budowę sali o powierzchni użytkowej blisko 2800 m2. Koncepcja poprzedzona była konsultacjami z grójeckimi przedstawicielami świata sportu. Parter budynku, czyli arena sportowa o wymiarach 26 m x 45 m miała umożliwiać grę w piłkę ręczną, koszykówkę, piłkę halową oraz siatkówkę. W planowanym budynku przewidziano widownię na dwóch kondygnacjach, w sumie blisko 500 miejsc. Dodatkowo, dzięki budowie sali miała powiększyć się powierzchnia stołówki oraz świetlicy. W ramach zadania przewidziano wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Jana Pawła II, gdzie planowo miało znajdować się odrębne wejście dla widowni.
Nowy projekt ma być tańszy i uwzględniać potrzeby dzieci uczęszczających do „jedynki”. Będzie również alternatywą dla prowadzonej w placówce dwuzmianowości.
– Powinniśmy również skupić się na dodatkowych salach dydaktycznych, które mogą powstać po dobudowaniu dwóch sal nad nową stołówką i modernizacji obecnej sali gimnastycznej. Nowy projekt przyniesie spore oszczędności oraz pozwoli zaradzić problemom dwuzmianowości w szkole. – tłumaczy Dariusz Gwiazda.
Zmniejszeniu ulegnie również liczba miejsc siedzących.
– Moim zdaniem trzy boiska muszą być dłuższe i mieć wymiary 12x25 m, a hala powinna zaspakajać potrzeby rozgrywania meczów futsalu. – dodaje burmistrz Grójca.
Władze Grójca nie skreślają pomysłu budowy hali sportowej w dalszej perspektywie. Liczą, że być może pojawią się środki zewnętrzne na oba zadania.

Paulina Omen-Klepacz
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja