Siła krwi terytorialsów

Siła krwi terytorialsów

W Wojskach Obrony Terytorialnej podsumowano akcję krwiodawstwa. Dzięki Terytorialsom do systemu trafiło ponad 1100 litrów krwi.

W kwietniu br., Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły realizację długofalowego projektu, którego celem jest ratowanie życia i zdrowia mieszkańców naszego kraju poprzez propagowanie i aktywne zaangażowanie w ideę  krwiodawstwa.
Żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej również aktywnie zaangażowali się w ten projekt i w 2018 roku oddali ponad 220 litrów krwi. W Brygadzie liderem w oddawaniu krwi jest 61 batalion lekkiej piechoty w Grójcu. W batalionie tym, krew oddało ponad 142 żołnierzy OT, którzy systematycznie angażują się we wszelkiego rodzaju akcje organizowane na terenie województwa mazowieckiego.
W 6 MBOT utrzymywana jest również zdolność stałej gotowości Terytorialsów do tzw. „alarmowego oddania krwi”, która jest ważnym aspektem całego projektu. Żołnierze w razie nagłej konieczności, są „Zawsze Gotowi”, do zaoferowania pomocy potrzebującym poprzez oddanie krwi. Aby to było możliwe, w każdej kompanii lekkiej piechoty jest wyznaczony koordynator HDK, który odpowiada za utrzymanie systemu oddawania krwi, planowane akcje krwiodawstwa, a także, w przypadku nagłej potrzeby, za organizację akcji alarmowych.
Terytorialsi z 6 MBOT, są „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” do niesienia pomocy innym: „Należy podkreślić, że zawsze jest zapotrzebowanie na krew. Honorowi dawcy krwi stanowią wzór godny naśladowania. Ilekroć oddają krew, dają drugiej osobie najcenniejszy dar – część siebie. Nasi żołnierze to właśnie czynią”. – powiedział główny koordynator ds. krwiodawstwa
w 6 MBOT st. sierż. Adrian Dubiel. 
W grudniu br. za swoją działalność na rzecz krwiodawstwa, wyróżniony listem gratulacyjnym przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesława Kukułę został. szer. Paweł Kowalczyk żołnierz 61blp,  który od początku swojego krwiodawstwa oddał niemalże 40 l. krwi.
Założenia ogłoszone w kwietniu, w ramach inauguracji działalności WOT na rzecz HDK, zostały spełnione, a sumaryczna ilość oddanej krwi od kwietnia br. wyniosła ponad 1100 litrów. Należy zaznaczyć, że w bieżącym roku, w akcję zaangażowało się głównie sześć brygad sformowanych
w pierwszym i drugim etapie budowy WOT.
Liczba honorowych dawców krwi jak i tych, którzy deklarują chęć alarmowego oddawania krwi, zarówno w 6 MBOT jak i w całych Wojskach Obrony Terytorialnej stale wzrasta, pokazuje to ogromny potencjał i realne wzmocnienie dla całego systemu, w momencie pełnego zaangażowania wszystkich brygad.

***
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego jest jedną z dwóch brygad działających na terenie Mazowsza.
W skład brygady wchodzić będą 4 bataliony lekkiej piechoty: w Radomiu, Grójcu, Pomiechówku oraz w Płocku. Brygadą dowodzi płk Grzegorz Kaliciak.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja