„Masz jedno Życie, powtórki nie będzie… ”

„Masz jedno Życie, powtórki nie będzie… ”

14 grudnia uczniowie ZSP w Grójcu wzięli udział w realizacji projektu „Jedno Życie – przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród młodzieży”  współfinansowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Projekt jest autorskim artystycznym spotkaniem z młodzieżą opartym na wykładach profilaktycznych i  historii życia Piotra Plichty i byłej policjantki Doroty Nowakowskiej. Podczas spotkania poruszane były tematy związane z  używkami powodującymi negatywne skutki dla zdrowia, a także agresją i przemocą jako głównymi czynnikami sprzyjającymi generowaniu zachowań ryzykownych.
Prowadzący Piotr Plichta w nowoczesny sposób łączy swoje przesłanie z muzyką. Dzieląc się ze słuchaczami  historią swojego życia, przekonuje, że można żyć bez nałogów oraz przestrzega przed niewłaściwymi wyborami. Połączenie własnego przesłania i muzyki rap Piotra Plichty (pseud. Poison) to nowoczesna forma profilaktyki, która ma skłonić młodzież do refleksji nad swoimi wyborami. Wypracować postawy asertywne, szacunek dla siebie i wartości, którymi chcą kierować się w życiu. Dla młodych ludzi to często pierwszy krok do zrozumienia czym są używki i jakie są ich skutki oraz uświadomienie, że mają jedno życie, o które trzeba walczyć.

Ewa Banaszek

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja