Grójecki ZSP już po studniówce

Grójecki ZSP już po studniówce

‘’Poloneza czas zacząć”- wspomnienia z balu studniówkowego ZSP w  Grójcu.

12 stycznia młodzież klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu  „Głuszec”-Grójec w Grójcu bawiła się na balu studniówkowym w restauracji Zamek w Osieczku. Tę doniosłą uroczystość obecnością swą zaszczycili zaproszeni goście:
*Marek Suski szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów
* Leszek Przybytniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego
*Jolanta Sitarek Wicestarosta Powiatu Grójeckiego
*Dariusz Gwiazda Burmistrz Gminy i Miasta Grójec
* Barbara Orłowska Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Promocji Powiatu Grójeckiego
* Dariusz Piątkowski Radny Powiatu Grójeckiego
*ks. kan. Zbigniew Suchecki - Dziekan Dekanatu Grójeckiego
Pozostali uczestnicy balu to Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie szkoły wraz z osobami towarzyszącymi oraz  Rodzice.
    Rozpoczynając uroczystość, dyrektor szkoły, Andrzej Kosatka odczytał list Marszałka Senatu RP Pana Stanisława Karczewskiego skierowany do młodzieży. W liście Marszałek złożył podziękowania dla dyrekcji Szkoły i całego Grona Pedagogicznego za zaangażowanie w wychowanie i nauczanie młodzieży oraz przygotowanie jej do wchodzenia w dorosłość. Przyszłym maturzystom życzył wysokich wyników na egzaminach, spełnienia marzeń, a wszystkim uczestnikom balu udanej zabawy.
 Po odczytaniu listu głos zabrali: Leszek Przybytniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Jolanta Sitarek Wicestarosta Powiatu Grójeckiego, Dariusz Gwiazda Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, ks. kan. Zbigniew Suchecki - Dziekan Dekanatu Grójeckiego oraz Robert Spólny Przewodniczący Rady Rodziców.
Następnie głos zabrali uczniowie, którzy złożyli podziękowania dyrekcji szkoły, wychowawcom – Monice Kozłowskiej (klasa 4a),  Ewie Muszyńskiej-Przybulewskiej (klasa 4ci), Bogusławie Gąsienicy - Gronikowskiej (klasa 4d), także osobom, które we wcześniejszych latach pełniły funkcje Wychowawców, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom.
Kończąc część oficjalną Prowadzący cytatem z „Pana Tadeusza”: „Poloneza czas zacząć” zaprosił wszystkich do obejrzenia tego tradycyjnego polskiego tańca zatańczonego przez młodzież ZSP, do którego układ przygotowała  Pani Olga Ostrowska.
Po pokazie pięknego, doniosłego układu tanecznego Pan Robert Spólny zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia, a następnie na uroczystą kolację.
Po zaspokojeniu pierwszego głodu, wykonaniu całej masy zdjęć w przeróżnych konfiguracjach oraz odtańczeniu kilku tańców na parkiecie młodzież zaprosiła wszystkich na krótki program artystyczny, który był dla wychowawców wielką i zupełnie nieoczekiwaną niespodzianką. Były podziękowania od uczniów dla ich wychowawców, specjalnie dedykowane im piosenki wykonane przez uzdolnione wokalnie uczennice naszej szkoły. Były wspólne tańce na parkiecie, nie zabrakło łez wzruszenia. Wszystko to przeplatane zabawnymi skeczami przypominającymi sytuacje szkolne: „Wywiadówka”, „Egzamin”
Przy muzyce zespołu Selekt bawiliśmy się do białego rana.
Wszystkim naszym uczniom życzymy połamania piór na egzaminach !!!
Bogusława Gąsienica-Gronikowska

Ostatnio zmienianysobota, 19 styczeń 2019 10:09
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja