W hołdzie prezesowi

W hołdzie prezesowi

27 stycznia na hali sportowej w Błędowie odbędzie się turniej piłkarski ku pamięci zmarłego przed rokiem Stanisława Sitarka.

Organizatorem turnieju jest klub GKS Sadownik Błędów, którego Stanisław Sitarek był wieloletnim prezesem. Drużyna chce w ten sposób uczcić pamięć tego szanowanego i charyzmatycznego działacza. – Pomysłodawcami turnieju są zawodnicy Sadownika Błędów, a głównym inicjatorem jest Hubert Krawczak (jeden z najbardziej zasłużonych graczy klubu – red.) – mówi w rozmowie z „Jabłonką” Rafał Kornaszewski, prezes klubu. – Chcemy, aby turniej odbywał się co roku w styczniu, w kolejną rocznicę śmierci pana Stanisława Sitarka – podkreśla prezes.
W turnieju weźmie udział 8 drużyn. Futsalowa rywalizacja zapowiada się emocjonująco. Na papierze faworytem jest Broń Radom, która na co dzień gra w III lidze (czwarty poziom rozgrywkowy). Dwie klasy niżej, w „okręgówce”, występują inni uczestnicy zawodów – Mazowsze Grójec oraz Pilica Nowe Miasto nad Pilicą. Zaproszenie przyjęły też dwa zespoły z A-klasy: Zodiak Sucha i Kraska Jasieniec. Stawkę uzupełniają ekipy zmagające się w B-klasie: gospodarze, GKS Belsk Duży oraz Mazovia Rawa Mazowiecka (jedyna drużyna spoza województwa mazowieckiego).
Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. Dwa najlepsze zespoły z każdej z nich awansują do półfinałów. Zwycięzcy tego etapu rozgrywek zmierzą się w wielkim finale, a przegrani powalczą o 3. miejsce. Każdy mecz będzie trwał 2 razy po 7 minut.
Turniej rozpocznie się o godzinie 9.00. Wcześniej, o 7.00 w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Błędowie (tzw. dużym kościele) rozpocznie się msza święta w intencji Stanisława Sitarka. – Zapraszamy wszystkich zarówno do uczestnictwa w mszy świętej, jak i w samym turnieju – mówi Rafał Kornaszewski.
Stanisław Sitarek (1957 – 2018), patron turnieju, mieszkał w Katarzynowie (gm. Błędów). Prowadził gospodarstwo sadownicze. Wiele sił i czasu poświęcał działalności publicznej. Był członkiem antykomunistycznej opozycji. Po 1990 roku zasiadał w radzie gminy Błędów i radzie powiatu grójeckiego. Aktywnie uczestniczył w pracach Związku Sadowników RP. Przez wiele lat pełnił także funkcję prezesa klubu Sadownik Błędów. Zmarł 17 stycznia 2018 roku.

Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja