„Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym”

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym”

W niedzielny wieczór, 20 stycznia mury kościoła pod wezwaniem św. Trójcy w Lipiu wypełniły dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Wszystko za sprawą pięknego występu Scholi Cordis oraz towarzyszących jej gitarzystów: Arkadiusza Leguckiego oraz Dariusz Wojtczaka, a także prowadzącej koncert Joanny Szewczyk. Oprócz talentu artystycznego wykonawców licznie zgromadzona publiczność mogła być pod wrażeniem również scenerii, w jakiej odbył się koncert, a szczególnie dekoracji świetlnych.
Koncert zorganizowano dla 6-letniego Marcelka Szymańskiego z Wilkowa, u którego w lipcu ubiegłego roku zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. „Rozwój choroby był bardzo gwałtowny bez wcześniejszych wyraźnych objawów. Na oddział intensywnej opieki onkologicznej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie Marcelek trafił »na sygnale« tego samego dnia, w którym został przebadany w ośrodku zdrowia w Wilkowie w związku z powiększonymi węzłami chłonnymi. Od tamtej pory przechodzi intensywne leczenie chemiczne w warunkach szpitalnych” – napisał na ulotce informacyjnej tata dziecka, pan Łukasz.
Zgromadzeni w kościele odmówili modlitwę „Pod Twoją obronę” w intencji powrotu do zdrowia dla Marcela.
Nie da się także nie wspomnieć o integracyjnym charakterze wydarzenia – wierni z parafii w Lipiu oraz innych parafii przybyli do świątyni, by wysłuchać pięknych pieśni i razem modlić się za małego mieszkańca gminy Błędów.
Po występie wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie pod opieką Marianny Szewczyk i Joanny Dudek zbierali datki na leczenie 6-latka.
Podsumowaniem samego koncertu oraz przyświecającej mu idei, a przede wszystkim ogromu serca i pracy, jaki organizatorzy włożyli w przygotowania, były słowa Jana Pawła II „Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym”, które w swoim krótkim przemówieniu przytoczył wójt gminy Błędów Mirosław Jakubczak.
Schola Cordis wystąpiła w składzie: Izabela Sokołowska (prowadząca scholę), Monika Pietrzak, Dariusz Trójkowski, Agata Witczak, Ewa Stróżyk-Wojtczak, Izabela Frydrych, Albert Pietrzak, Anna Kordel, Michał Zapadka, Milena Serafin, Aleksandra Dębowska, Aleksandra Łukasiak, Julia Kaniewska, Patrycja Stańkowska oraz Roksana Macieja. Z młodszej Scholi zaśpiewały: Julia Wojtunik, Weronika Lipińska oraz Aneta Wąsiewicz. Jak wspomnieliśmy, gościnnie na gitarach zagrali Arkadiusz Legucki i Dariusz Wojtczak z parafii w Błędowie.  

Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja