Memoriał Stanisława Sitarka: Pilica triumfuje

Memoriał Stanisława Sitarka: Pilica triumfuje

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą zwyciężyła w I edycji Turnieju im. Stanisława Sitarka.

W futsalowych zawodach, które odbyły się 27 stycznia w hali sportowej w Błędowie, wzięło udział 8 drużyn. W wyniku losowania podzielono je na dwie czterozespołowe grupy. W pierwszej znalazły się ekipy GKS-u Belsk Duży, Zodiaka Sucha, Broni Radom oraz Sadownika Błędów (gospodarze), w drugiej zaś Pilica Nowe Miasto nad Pilicą, Mazovia Rawa Mazowiecka, Kraska Jasieniec oraz Mazowsze Grójec.
Turniej zainaugurował mecz Zodiaka Sucha z GKS-em Belsk Duży. Spotkanie dość pewnie wygrali ci pierwsi, aplikując swoim przeciwnikom 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Potem na boisku pojawili się późniejsi zwycięzcy zawodów, czyli ekipa Pilicy. Nowomiejszczanie po naprawdę dobrej grze pokonali Mazowsze Grójec 2:0. Kolejne spotkania w fazie grupowej Pilica wygrywała jeszcze pewniej – zarówno Mazovię, jak i Kraskę odprawiła z bagażem 4 goli. Natomiast po stronie straconych goli wciąż widniała cyfra zero.
Z jak najlepszej strony chcieli zaprezentować się też gospodarze. Po zaciętym pojedynku Sadownik zremisował 1:1 ze znacznie wyżej notowaną Bronią Radom. Potem przyszedł czas na pojedynek z sąsiadami z Belska Dużego. Błędowanie zasłużenie wygrali go 1:0, choć trzeba przyznać, że w końcówce byli bardzo bliscy straty bramki. Natomiast ostatni mecz w fazie grupowej przyniósł gospodarzom porażkę z Zodiakiem. Jak się okazało, osiągnięte rezultaty wystarczyły jednak Sadownikowi, by awansować do półfinału.
Obok sadownika z grupy A w półfinałach znalazł się też Zodiak Sucha. Z kolei w grupie B najlepsze okazały się drużyny Pilicy oraz Mazowsza Grójec
W walce o awans do finału Sadownik zmierzył się z Pilicą, zaś Zodiak z Mazowszem. W tej fazie rozgrywek sukces odniosły teamy z Nowego Miasta i Suchej. Przegranym pozostał mecz pocieszenia o III miejsce.
Najniższe miejsce na podium przypadło gospodarzom, którzy wygrali z Mazowszem 2 do 0. W wielkim finale Pilica ograła Zodiaka 2 do 1.
Po zakończeniu turnieju wręczono także 3 nagrody indywidualne. Najlepszym piłkarzem zawodów wybrano Bartłomieja Wielgusa (Zodiak), a najlepszym bramkarzem – Piotra Banasiaka (Pilica). Trofeum najlepszego strzelca wywalczył natomiast Marcin Salamon (Pilica).
Inicjatorami organizacji turnieju byli zawodnicy Sadownika Błędów. W ten sposób chcieli uczcić pamięć zmarłego przed rokiem Stanisława Sitarka, wieloletniego prezesa klubu, samorządowca i działacza społecznego.

Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja