Zmiana pokoleniowa

Zmiana pokoleniowa

Wybory sołeckie w gminie Mogielnica już za nami. Przyniosły one sporo zmian.

Na liście sołtysów znalazło się aż 14 nowych nazwisk. Mowa o Wioletcie Lipiec (Brzostowiec), Marii Kowalskiej (Dobiecin), Iwonie Pariaszewskiej (Dalboszek), Macieju Wasilewskim (Jastrzębia Stara), Monice Sikorze (Ługowice), Kindze Orzechowskiej (Michałowice), Adamie Olesińskim (Miechowice), Rafale Latoszku (Marysin), Annie Podladowskiej (Otaląż), Mateuszu Grotku (Otalążka), Katarzynie Ziei (Pączew), Krzysztofie Snopku (Popowice), Damianie Kołodziejczyku (Świdno) oraz Bartłomieju Mańturzyku (Ślepowola). – W kilku miejscowościach nastąpiła zmiana pokoleniowa. Niektórzy sołtysi przechodzą na zasłużony odpoczynek. Ich miejsce zajmują inni, którzy chcą się wykazać. Tak powinno być – komentuje burmistrz gminy Mogielnica Sławomir Chmielewski.
Na uwagę zasługuje fakt, że w Jastrzębi Starej, Ługowicach oraz Popowicach, czyli wsiach, które przez ostatnie lata funkcjonowały bez sołtysów, tym razem udało się wybrać gospodarzy. Sołtysa nie będą mieć jedynie Ulaski Gostomskie, gdzie jednak na stałe mieszka jedynie 6 dorosłych osób. – Dobrze, że znalazły się osoby, które chcą był sołtysami w Jastrzębi Starej, Ługowicach i Popowicach. Zawsze powtarzałem, że brak sołtysa nie jest dobry dla wsi. Teraz ten kontakt na linii wieś – urząd będzie ułatwiony – uważa burmistrz.
Ciekawa sytuacja ma miejsce w Jastrzębi. Obowiązki sołtysa tej wsi będzie pełnić Krzysztof Rzepka, który mieszka w miejscowości Odcinki Dylewskie, gdzie również jest sołtysem.
Nie wszędzie sołtysa udało się wybrać za pierwszym razem. Na przykład na zebranie w Ługowicach w pierwotnym terminie nie przybyła żadna osoba. Trzeba było zatem wyznaczyć kolejny. Druga próba zakończyła się sukcesem. Ługowiczanie zdecydowali, że gospodynią ich miejscowości powinna być Monika Sikora.
Funkcję sołtysa dalej będą pełnić dwaj radni obecnej kadencji: Sławomir Baran (Górki-Izabelin) oraz Adam Jagieliński (Wodziczna). Mandat od mieszkańców otrzymała też Beata Haśkie z Kozietuł Nowych, która zasiadała w radzie w latach 2014-2018. Ta sama sztuka nie udała się natomiast Janowi Dudkowi ze Ślepowoli, innemu rajcy minionej kadencji.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja