Była interwencja, będzie remont

Była interwencja, będzie remont

Przedszkolaki z Karolewa z szansą na lepsze warunki. Samorząd planuje spory remont pomieszczeń placówki.

We wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy o fatalnych warunkach, w jakich uczą się dzieci w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym w Karolewie. Rodzice maluchów apelowali wtedy do ówczesnych władz o remont. Prośbę rodziców spełnią obecne władze, które w przeciągu najbliższych wakacji planują odmienić pomieszczenia, gdzie edukują się najmłodsi mieszkańcy Pniew.

Ruszamy w wakacje
Urząd Gminy w Pniewach ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej, projektów i kosztorysów na przebudowę budynku szkoły w Karolewie oraz zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń mieszkalnych na pomieszczenia szkolne w Karolewie. Pod tą nazwą kryje się przygotowanie dokumentacji na długo oczekiwany remont pomieszczeń, gdzie działa Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Karolewie, dodatkowe pomieszczenia zyska również szkoła.
– Przygotowanie dokumentacji potrwa około dwóch miesięcy, potem ogłosimy przetarg na wykonawcę zadania – mówi Ireneusz Szymczak, wójt Pniew. – Liczymy, że w lipcu rozpoczniemy już prace remontowe i dzieci od nowego roku szkolnego będą uczyły się w dużo lepszych warunkach.
Pniewski samorząd zabezpieczył w swoim budżecie na powyższą adaptację pomieszczeń przedszkola oraz szkoły ok. 250 000 złotych.

Toaleta XXI wieku
Rodzice maluchów jesienią ubiegłego roku skarżyli się na stan toalety. Na 25 dzieci do dyspozycji była jedna umywalka oraz stary sedes. Ściany sal, w których maluchy spędzają czas, pomalowane są na żywe kolory, a dekoracje z bibuły ukrywają powstałe w murach dziury. We wrześniu 2017 roku dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Karolewie oddała na rzecz przedszkola salę, dzięki której maluchy zyskały dodatkową przestrzeń (ok. 25-30 m2). Już wtedy mówiło się o wstępnym opracowywaniu projektu przebudowy placówki, jednak finalnie do remontu przedszkola nie doszło. Pomieszczenia były jedynie doraźnie odnawiane przez rodziców.
– Ubolewam nad stanem tego przedszkola – mówiła Beata Stępniewska, dyrektor szkoły. – Zależy nam, aby ta placówka była ładna, ponieważ w każdym przedszkolaku widzimy przyszłego potencjalnego ucznia naszej szkoły.
Do wymiany kwalifikują się również drzwi wejściowe do przedszkola, a sale wymagają doraźnego szpachlowania ścian oraz pomalowania.
Rodzice maluchów swoje postulaty przedstawili podczas jednej z sesji rad gminy Pniewy. Reakcja władz była niemal natychmiastowa. Skutkiem złożonego do magistratu pisma była wizyta w placówce kilku radnych. Samorząd zobowiązał się wtedy do wykonania dokumentacji na gruntowną przebudowę placówki oraz wprowadzenia zadania do budżetu na kolejny rok.

Funkcjonalność to podstawa
– Pomieszczenia przedszkola przebudujemy tak, aby były funkcjonalne dla dzieci – mówi Ireneusz Szymczak, wójt Pniew. – Dodatkowe miejsce zyska również szkoła.
Na piętrze budynku zaplanowano wykonanie sekretariatu, pokoju nauczycielskiego oraz dwóch sal zajęciowych. Dodatkowe pomieszczenia powstaną z adaptacji znajdujących się w budynku pomieszczeń mieszkalnych oraz klatki schodowej.
Na parterze nastąpi reorganizacja pomieszczeń, a prowadził do nich będzie funkcjonalny korytarz. Dzieci wreszcie będą miały do dyspozycji dostosowaną do nich toaletę. Wymienione będą także m.in. istniejące tynki oraz podłogi, poszerzone otwory oraz wymienione drzwi, wykonana nowa instalacja, podest przy wejściu oraz pochylnia dla niepełnosprawnych. Część jadalniana usytuowana będzie w salach zajęć, a posiłki dla dzieci dostarczy catering. Dzięki ograniczeniu powierzchni dotychczasowej kuchni, maluchy zyskają dodatkową salę zabaw.

Ostatnio zmienianyśroda, 20 luty 2019 10:10
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja