Studniówkowe reminiscencje Anno Domini 2019 w CKZiU

Studniówkowe reminiscencje Anno Domini 2019 w CKZiU

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Agawa” w Ryszkach. 26 stycznia 2019 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami.

Bal studniówkowy uroczyście rozpoczęła Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - pani Anna Dacka, która przywitała uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne, rodziców oraz wszystkich przybyłych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej,  Prezes Zarządu Związku Sadowników RP - Pan Mirosław Maliszewski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich - Pan Leszek Przybytniak, Starosta Powiatu Grójeckiego - Pan Krzysztof Ambroziak wraz z małżonką, wieloletnia dyrektor CKZiU w Nowej Wsi - Pani Danuta Borowiec, Przewodniczący Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi - Pan Radosław Rak z małżonką, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi - Pani Beata Skiba.
Zgodnie z tradycją, młodzież klas maturalnych uświetniła bal studniówkowy tańcząc poloneza. Układ choreograficzny przygotowywany był wiele tygodni wcześniej pod kierunkiem pani Anny Dacki i pani Magdaleny Kmidowskiej. Mimo tremy i emocji, które towarzyszyły uczniom tego wieczoru, taniec został perfekcyjnie wykonany, a podniosły nastrój poloneza udzielił się wszystkim zgromadzonym.
W dalszej części uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Anna Dacka, która życzyła uczniom, aby ich wysiłki zaowocowały sukcesem podczas egzaminów a bal studniówkowy był okazją do wspaniałej zabawy. Zaproszeni goście skierowali do młodzieży również wiele życzliwych słów, w których wyrażali swoje nadzieje na to, iż młodzi ludzie uzyskają dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, a w przyszłości sprostają wyzwaniom, jakie niesie dorosłe życie.
Głos zabrali także przedstawiciele uczniów klas maturalnych, którzy wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcony uczniom czas i serce, jakie im okazywali. Gorące podziękowania złożono na ręce przedstawicieli władz lokalnych, pani dyrektor Anny Dacki, pań wicedyrektor – Elżbiety Wojtery i Hanny Rejnchard, pani kierownik ODiDZ – Anny Zabieglińskiej-Szwedo, wychowawczyń klas – pani Aliny Majewskiej i pani Magdalenie Kmidowskiej. Wyrazem wdzięczności były także wręczane symboliczne kwiaty.
Po części oficjalnej uroczystości, której towarzyszyło wiele wzruszeń i emocji przyszedł czas na wspólną zabawę. O dobry nastrój zadbał zespół MAX, który zaprezentował wspaniałe przeboje – zarówno te najnowsze, jak i te trochę starsze, ale cieszące się niesłabnącą popularnością. Młodzież skwapliwie wykorzystała okazję do szaleństw na parkiecie. Humory dopisywały. O regenerację nadwątlonych żywiołowymi tańcami sił zadbali rodzice i obsługa sali. Niespodzianką przygotowaną przez uczniów były scenki prezentujące jeden dzień z życia maturzysty, które rozśmieszyły i wprowadziły w dobry humor zarówno uczniów, rodziców jak również nauczycieli i zaproszonych gości.
Efektem tak doskonałej organizacji balu była wspaniała atmosfera, wpływająca na intensywność zabawy. Najbardziej wytrwali bawili się do szóstej rano!
Teraz maturzystom pozostało już tylko z równie niesłabnącym entuzjazmem przystąpić do wytężonej pracy, by rzetelnie przygotować się do egzaminów. Zapewne czeka ich jeszcze wiele trudnych prób, ale pamięć o wspaniałej studniówkowej zabawie doda im energii i pozwoli uporać się z monotonią szkolnych dni.
Ewa Malowaniec

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja