Tragiczne żniwo czadu? Nie żyje 14-latek.

Tragiczne żniwo czadu? Nie żyje 14-latek.

Prokuratura bada okoliczności śmierci 14-letniego mieszkańca Belska Dużego, którego ciało znaleziono w wannie. Prawdopodobną przyczyną zgonu był czad.

Do tragedii doszło w poniedziałek, 25 lutego późnym wieczorem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grójcu o godzinie 22.30 otrzymał zgłoszenie o znalezionych w wannie zwłokach 14-letniego mieszkańca Belska Dużego. Służby zaalarmowała matka, która po powrocie z pracy do domu zaniepokoiła się nieobecnością syna. Mimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować nastolatka. O zdarzeniu zaalarmowano również Państwową Straż Pożarną w Grójcu, podejrzewając, że przyczyną zgonu mógł być tlenek węgla. Dwukrotne badania stężenia czadu wykazały jego śladowe ilości.
– Mogło to wynikać z czasu, jaki minął od zgłoszenia – mówi Bogusław Sikorski, zastępca komendanta PSP w Grójcu. – Okna oraz drzwi były pootwierane, a my jako staż otrzymaliśmy zgłoszenie kilka minut przed 23.00. Istnieje możliwość, że w wyniku wywietrzenia pomieszczeń stężenie tlenku węgla było niskie.
Łazienka, gdzie znaleziono ciało nastolatka wyposażona była w starodawny piecyk gazowy z otwartą komorą spalania. Pomieszczenie usytuowane było na piętrze domu.
Prokuratura Rejonowa w Grójcu bada okoliczności zdarzenia. W tym celu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która wykaże co było przyczyną śmierci młodego mieszkańca Belska Dużego.
– Okoliczności śmierci mogą być różne, musimy poczekać na zakończenie śledztwa, by wyrokować – mówi Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.
Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu apeluje o zaopatrywanie się w czujki tlenku węgla, a także wymianę starych urządzeń grzewczych. W przeciągu ostatnich miesięcy straż odnotowała ponad 40 zgłoszeń związanych z sezonem grzewczym. W 27 przypadkach dotyczyły one pożarów sadzy w kominach, pozostałe to pożary pomieszczeń. W zdarzeniach ucierpiało sześć osób, a dwie poniosły śmierć.
– Czujki tlenku węgla nie są dużym wydatkiem, a mogą uratować życie – tłumaczy Bogusław Sikorski z PSP Grójec. – Nowoczesne piece z zamkniętą komorą spalania również już nie są tak drogie. Apeluję także o przeprowadzanie systematycznych przeglądów kominów.
Państwowa Straż Pożarna w Grójcu służy pomocą przy montażu czujek osobom starszym, a także niepełnosprawnym.
Red.

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 luty 2019 10:23
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja