Leczą bez „kapitana”

Leczą bez „kapitana”

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej znów czeka zmiana dyrektora. Władze powiatu czekają na możliwość ogłoszenia konkursu.

Joanna Czerwińska po blisko czterech latach zarządzania nowomiejskim szpitalem, zrezygnowała z pełnienia funkcji dyrektora tej placówki.
– Pani dyrektor do końca marca przebywa na urlopie – mówi Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki. – Do tego czasu mamy związane ręce, nie możemy bowiem ogłosić konkursu na to stanowisko.
Władze powiatu grójeckiego przeprowadziły rozmowy z pozostałą kadrą administracji szpitala w celu wyłonienia osoby, która mogłaby przejąć obowiązki Joanny Czerwińskiej. Niestety, ale nikt na chwilę obecną nie jest chętny do zarządzania nowomiejską placówką medyczną. Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w konkursie, którego przeprowadzenie planowane jest na kwiecień. Starosta grójecki nie ukrywa w rozmowie z „Jabłonką”, że będzie to nie lada wyzwanie.
– Obawiamy się, że niewiele osób będzie chciało się podjąć tego zadania – dodaje Ambroziak.
Chluby nowomiejskiemu szpitalowi nie przynoszą pojawiające się w ostatnim czasie informacje o zadłużeniu placówki. Mimo realizowanego unijnego projektu e-zdrowie, który podniesie jakość świadczonych usług, SPZOZ boryka się ze sporym zadłużeniem.
Jak wynika z ostatniego raportu, szpital ma blisko 18,4 mln zobowiązań, w tym aż 3,3 mln zobowiązań wymagalnych (przyp. red. których termin płatności minął, a nie są przedawnione ani umorzone).
– Prowadzimy rozmowy z ludźmi z branży, aby pozyskać osobę, która ma doświadczenie w kierowaniu tego typu placówkami – przyznaje Ambroziak.
Joanna Czerwińska zarządzała nowomiejskim SPZOZem od lipca 2015 roku.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 04 marzec 2019 21:32
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja