Ulewy i mrozy przestaną być problemem

Ulewy i mrozy  przestaną być problemem

Nad grójeckim „Orlikiem” zostanie zamontowana hala pneumatyczna, czyli popularny „balon”.

Zwolennikiem zadaszenia znajdującego się przy ul. Jana Pawła II boiska za pomocą hali pneumatycznej jest burmistrz Dariusz Gwiazda. – Hala zdecydowanie zwiększy atrakcyjność „Orlika”. Z obiektu będzie można korzystać zimą oraz przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych – zapewnia. – W czasie godzin lekcyjnych będą mogły odbywać się na tym obiekcie zajęcia dla klas starszych z wychowania fizycznego, a po lekcjach boisko można wynajmować. Myślę, że chętnych nie zabraknie – podkreśla. 
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej (25 marca) radni na wniosek burmistrza przesunęli pieniądze w budżecie gminy na zakup hali pneumatycznej. Na ten cel zabezpieczyli kwotę 700 tys. zł. – Uważam, że zadaszenie „Orlika” to dobry pomysł. Jednakże trzeba również pomyśleć o wymianie nawierzchni na boisku, bo obecna jest w bardzo złym stanie i zagraża wręcz zdrowiu użytkowników – twierdzi Karol Biedrzycki, przewodniczący rady miejskiej.
Poza jednorazowym wydatkiem na zakup hali ratusz musi się liczyć też ze stałymi kosztami utrzymania „balona”. Mowa przede wszystkim o opłatach za energię elektryczną, gaz i pensjach osób pracujących na obiekcie. – Koszty energii elektrycznej to 20 tys. zł, gazu – 90 tys. zł, koszty stałe, czyli pracownicy i obsługa to około 20 tys. zł – wylicza burmistrz.
Zakup „balona” oznacza jednak nie tylko wydatki, ale i wpływy do miejskiej kasy. Gmina zamierza bowiem – jak wspomniał burmistrz – regularnie wynajmować obiekt. – Wraz z radą miejską ustalimy ceny za wynajem obiektu. Uważam, że adekwatną stawką byłaby kwota 150 złotych za godzinę użytkowania. Według wstępnej kalkulacji przygotowanej przez Ministerstwo Sportu przy założeniu, że koszt wynajmu hali na godzinę to 150 zł, roczne przychody wyniosłyby 270 tys. zł – mówi burmistrz Dariusz Gwiazda.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja