„Światła” są, lecz nie świecą

„Światła” są, lecz nie świecą

Kiedy wreszcie zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu krajowej „50” z drogami w kierunku Jeziory i Jurek?

W ubiegłym roku na przechodzącym przez teren gminy Pniewy odcinku drogi krajowej nr 50 zamontowano 3 komplety sygnalizatorów świetlnych. Dwa ustawiono w Przęsławicach, a jeden w Pniewach.
– Braliśmy pod uwagę natężenie ruchu, wypadkowość, zlokalizowane w pobliżu instytucje użyteczności publicznej, takie jak urząd gminy czy szkoła – tłumaczyła w rozmowie z „Jabłonką” w marcu 2018 roku Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
Na obecną chwilę „światła” działają tylko w dwóch lokalizacjach – na łuku drogi w Przęsławicach oraz w Pniewach (przy skrzyżowaniu obok Urzędu Gminy). Do dziś nie włączono natomiast sygnalizatorów stojących w Przęsławicach, na skrzyżowaniu „50” z drogami w kierunku Jeziory i Jurek. – Fakt, że sygnalizatory zostały zamontowane, a nie działają, jest bardzo niepokojący. Na skrzyżowaniu często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, „światła” są tam więc po prostu potrzebne – mówi wójt Ireneusz Szymczak.
– Wysyłaliśmy pisma, były petycje od rodziców dzieci uczęszczających do szkół w Kruszewie i Jeziorze. Nic to jednak nie pomagało. Dopiero, gdy złożyłem wizytę w grójeckim oddziale GDDKiA, okazało się, że pismo, które GDDKiA wysłało do PGE [firmy odpowiadającej za dostarczenie energii elektrycznej – red.] po drodze gdzieś zaginęło – wyjaśnia.
Po wizycie wójta pismo trafiło już do właściwego odbiorcy. – GDDKiA jest na etapie podpisywania umowy z zakładem energetycznym na dostarczanie energii. Szacujemy, że włączymy sygnalizatory do końca kwietnia – poinformowała nas Małgorzata Tarnowska.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja