Przy szkole noga z gazu

Przy szkole noga z gazu

Na ulicy Armii Krajowej w Mogielnicy powstanie próg zwalniający.

Na sesji, która odbyła się 11 marca, rada miejska zabezpieczyła w budżecie gminy 21 tys. zł na zakup i montaż progu zwalniającego oraz odpowiedniego oznakowania pionowego i poziomego.
Środki na zadanie zostały wygospodarowane z puli pieniędzy, które powiat grójecki corocznie przekazuje gminie na zamiatanie i odśnieżanie tych ulic na terenie Mogielnicy, które mają status drogi powiatowej (np. ulice: Dziarnowska, ks. Zagańczyka, Krakowskie Przedmieście czy właśnie Armii Krajowej). Oba samorządy podpisały już stosowne porozumienie, na mocy którego gmina może te fundusze wydatkować na inwestycje.
Próg zostanie zamontowany na wysokości zatoki postojowej (de facto także wykonanej za środki pierwotnie przekazane przez powiat gminie na utrzymanie ulic), około 10 metrów w kierunku północnym za wejściem na teren Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.   
– Po tym, jak przeszło 3 lata temu wybudowaliśmy zatoczkę, byliśmy zobowiązani również opracować tzw. projekt organizacji ruchu. Jednak przez kilka lat nie mogliśmy go uzgodnić tego dokumentu z powiatem. Przedstawialiśmy kolejne propozycje, w jaki sposób uspokoić ruch na ulicy Armii Krajowej. Niestety, nasze pomysły były odrzucane przez starostwo – tłumaczy burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski. – Gdy po jesiennych wyborach zmienił się zarząd powiatu, zmieniło się też podejście do całej sprawy. W zasadzie w ciągu jednego spotkania ze starostą Krzysztofem Ambroziakiem ustaliliśmy, jak powinna wyglądać organizacja ruchu na tej drodze. 
Gmina podpisała już umowę z wykonawcą na montaż progu i oznakowania. Garb wkrótce zostanie zamontowany.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja