Dodatek emerytalny dla strażaków to dobra inicjatywa

Dodatek emerytalny  dla strażaków to dobra inicjatywa

Od wielu lat wspieram w różny sposób strażaków z OSP. Sam zresztą jestem członkiem jednej z jednostek w gminie Grójec. Moja pomoc to przede wszystkim pomoc w uzyskiwaniu środków na remonty strażnicy i doposażenie sprzętowe, w tym zakupy samochodów.

Od początku sprawowania przeze mnie mandatu poselskiego należę do Parlamentarnego Zespołu Strażaków, dobrowolnej organizacji zajmującej się tworzeniem korzystnych rozwiązań prawnych oraz organizacyjnych pomagających Ochotniczym Strażom Pożarnym. Z tego tytułu m.in. odprowadzam co miesiąc dobrowolną składkę.
Jeśli zaś chodzi o dodatek do emerytury dla strażaków ochotników, to nie tylko deklaruję poparcie tej inicjatywy, ale jestem współautorem projektu ustawy pomagającej strażakom ochotnikom złożonej do marszałka Sejmu w tej kadencji. Niestety  do tej pory nie została ona poddana pod dalsze prace w Sejmie. Leży w szufladzie marszałka z PiS-u i....nic się z nią nie dzieje. Trafiła do tzw. „zamrażarki”. Być może obecnie rządzący boją się głosowania w tej sprawie i nie są zainteresowani wsparciem strażaków ochotników dodatkiem emerytalnym. Podobny los spotkał projekt obywatelski, czyli zebrane podpisy przez samych strażaków i skierowane do marszałka Sejmu. Było ich wiele ponad 100 tys. Lekceważy się więc nie tylko projekt PSL-u, ale też samych strażaków.
To wszystko pokazuje, że rządzący mówią dużo o poparciu OSP, a praktyka pokazuje coś zupełnie innego.
Podsumowując: zawsze popierałem i będę nadal popierał wszelkie inicjatywy mogące wesprzeć ten wspaniały ruch. Dodatek emerytalny bezwzględnie jest słuszny. Niech tylko marszałek Sejmu zdecyduje się pracować nad złożonymi do niego projektami. Mój głos w tej sprawie jest pewny.

Mirosław Maliszewski

Poseł na Sejm RP

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja