X edycja Koncertu Pieśni Sakralnych w hołdzie Janowi Pawłowi II za nami

X edycja Koncertu Pieśni Sakralnych w hołdzie Janowi Pawłowi II za nami

IX edycja Koncertu Pieśni Sakralnych w hołdzie Janowi Pawłowi II organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu nie bez przyczyny odbyła się 28 kwietnia, tuż po świętach Wielkiej Nocy.

Była to niedziela Miłosierdzia Bożego powiązana z wizytą kanoniczną biskupa Piotra Jareckiego w parafii Jasieniec. Święto Bożego Miłosierdzia rodziło się w blaskach wielkanocnego poranka. Pan Jezus wskazywał pokornej siostrze Faustynie, by w pierwszą niedzielę po Wielkanocy uczcić Boże Miłosierdzie mówiąc: „Ile razy chcesz Mi sprawić radość, to mów światu o Moim wielkim i niezgłębionym miłosierdziu”. Idea ta wpisała się także w motto przewodnie koncertu, realizując się w słowach Jana Pawła II wypowiedzianych podczas homilii na Błoniach w 2000 roku: „Niech przesłanie o miłosiernej miłości Boga rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat”.
Niedzielne popołudnie zgromadziło w progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych liczną widownię oraz uczestników koncertu. Uroczystość w tak wyjątkowej oprawie mogła się odbyć dzięki życzliwym gestom ze strony patronatów i firm na stałe współpracujących ze szkołą. Patronatami uroczystości byli: biskup Piotr Jarecki, proboszcz parafii Jasieniec  ks. Kanonik Andrzej Piekarczyk, starosta powiatu grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Marta Cytryńska wójt gminy Jasieniec. Koncert Pieśni Sakralnych zaszczycili swoją obecnością także: wikariusz parafii Jasieniec ks. Janusz Figurski, ks. Adam Rzeczkowski absolwent naszej szkoły i ks. Mariusz Balcerowicz, poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, przewodniczący rady powiatu grójeckiego Janusz Karbowiak, Teresa Bednarska reprezentująca Marka Suskiego  szefa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów, sekretarz gminy Jasieniec Tomasz Podhorecki, radni i pracownicy gminy Jasieniec i powiatu grójeckiego, dyrektorzy placówek oświatowych: Alina Jarosz  dyrektor PSP w Jasieńcu, Iwona Janus dyrektor PSP w Zbroszy Dużej, Danuta Kidacka dyrektor Przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu, prezesi, kierownicy instytucji gminy Jasieniec. Wśród publiczności nie zabrakło absolwentów, rodziców, rodzin i przyjaciół uczestników koncertu.
Dyrektor Dorota Nowak-Michałowska serdecznie powitała biskupa Piotra Jareckiego w naszej szkole, przytaczając słowa starożytnej maksymy chrześcijańskiej mówiąc: „Gdzie Piotr, biskup, tam Kościół”. Życzyła udanego odbioru i miłych wrażeń podczas uroczystości. Konferansjerkę prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Wiktoria Brzezińska, uczennica III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, Piotr Wojciechowski, uczeń III klasy technikum informatycznego. Z roku na rok wzrasta liczba wykonawców, w tym roku udział w koncercie zadeklarowało 22 uczestników, w tym soliści, grupy muzyczne oraz chóry. Tak, jak w poprzednich latach, tak i w tym roku uczestnicy koncertu nie zawiedli publiczności, wykazując różnorodność doboru repertuaru oraz jego wykonanie. Podczas pożegnania Biskupa Piotra Jareckiego, kontynuując tradycję koncertu konferansjerzy zaprosili Orkiestrę Dętą OSP W Jasieńcu oraz Huberta Dzikołowskiego do wspólnego odśpiewania ulubionej pieśni Papieża Polaka – Barki. Każdy z uczestników koncertu otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Jana Pawła II oraz książkę o życiu i działalności naszego Papieża „Święty Jan Paweł II”. Nagrody zostały ufundowane przez Jego Ekscelencję oraz proboszcza parafii Jasieniec. W ten sposób dobiegła końca oficjalna część koncertu, po której nastąpiły ożywione rozmowy przy słodkim poczęstunku. Przy tej okazji można było usłyszeć wiele ciepłych słów o naszej szkole, o jej przyjaznej atmosferze, o dobrej opinii w środowisku, o tym jak się prężnie rozwija w ciągu ostatnich lat. Jest nam niezmiernie miło, że na koncertach goszczą nasi absolwenci z rodzinami i czule wspominają spędzone lata w murach naszej szkoły i chętnie wracają po latach. Wszystkim zaangażowanym w organizację tej podniosłej uroczystości składamy serdecznie podziękowania. Do zobaczenia na X jubileuszowej edycji koncertu, która już za rok.
Aneta Lewandowska
i Anna Górecka
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja