Parkomaty przy Piłsudskiego?

Parkomaty przy Piłsudskiego?

Czy kolejne miejsca w Grójcu zostaną włączone do strefy płatnego parkowania?

Ratusz rozpoczął już procedurę zmierzającą do ustanowienia strefy płatnego parkowania na części ulicy Piłsudskiego w Grójcu. Chodzi o odcinek od głównego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną do budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury. Opłaty miałyby obowiązywać za pozostawienie auta po obu stronach drogi.

Wniosek przedsiębiorców
– Opracowaliśmy projekt zakładający włączenie fragmentu ulicy Piłsudskiego do strefy płatnego parkowania na wniosek osób, które prowadzą tam działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy argumentowali, że ich klienci nie mogą zaparkować, bo inni zostawiają tam auta na cały dzień. Bardzo często ludzie dojeżdżają do Grójca własnym samochodem, a tu przesiadają się w autobus do Warszawy. A przez te kilka godzin miejsce parkingowe jest zajęte – wyjaśnia Dariusz Gwiazda, burmistrz Grójca.
Co ciekawe, pomysł zakłada, że pierwsza godzina miałaby być bezpłatna. – Być może wprowadzimy też bezpłatną godzinę parkowania na pl. Wolności. Jest to jeszcze do ustalenia z radnymi – wyjaśnia burmistrz. 

Spokój czy niepokój
Gmina wystąpiła już do Starostwa Powiatowego w Grójcu o uzgodnienie w sprawie utworzenia strefy płatnego parkowania przy ul. Piłsudskiego w Grójcu (ul. Piłsudskiego jest drogą powiatową, ale jej utrzymaniem zajmuje się gmina Grójec). Zarząd powiatu wydał pozytywną opinię.
W trakcie ostatniej sesji rady powiatu, która odbyła się 15 maja, radni dyskutowali na temat utworzenia strefy płatnego parkowania przy ul. Piłsudskiego. Zdaniem radnego Adolfa Maciaka nie jest to dobry pomysł. – Jest już jeden parking w Grójcu objęty strefą płatnego parkowania (chodzi o parking przy pl. Wolności – red.). Do godziny 16 (do tej godziny obowiązują opłaty – red.), świeci pustkami. Zapełnia się dopiero po 16 – przekonywał. – Kolejna strefa płatnego parkowania nie przyniesie gminie korzyści finansowych. Jedynie będziemy w niepokoju zostawiać samochody. Wydaje mi się, że jest to zbędne – dodał.
Inne spojrzenia na tę kwestię ma Adam Balcerowicz, wiceprzewodniczący rady powiatu i pracownik jednej z firm działających przy ul. Piłsudskiego. – Zaparkowanie auta w tym miejscu w godzinach między 8 a 16 jest dużym problemem. Trzeba „zrobić kilka kółek”, żeby znaleźć miejsce. Uważam, że utworzenie strefy płatnego parkowania jest dobrą decyzją – stwierdził.
– Od niedawna strefa płatnego parkowania obowiązuje na rynku w Warce. Od tamtej pory można spokojnie zostawić auto i udać się do urzędu. Wcześniej trzeba było długo jeździć i szukać miejsca – argumentował z kolei Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki.
Ostateczną decyzję w sprawie utworzenia strefy płatnego parkowania przy ul. Piłsudskiego podejmie grójecka rada miejska.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja