Nowe inwestycje w powiecie grójeckim

Nowe inwestycje w powiecie grójeckim

Jest promesa, będą nowe drogi.

Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Grójeckiego udało się pozyskać od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę w wysokości 5 167 000 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na przebudowę pięciu dróg, które uległy uszkodzeniom wskutek klęsk żywiołowych i niekorzystnych warunków pogodowych. Planowane inwestycje dotyczą:
1.Przebudowy drogi powiatowej Konie – Wilków na odcinku w miejscowości Wilczoruda - Parcela - Ciechlin.
2.Przebudowy drogi powiatowej Wilków – Popowice na odcinku w miejscowości Bolesławiec, Potencjałów, Huta Błędowska.
3.Przebudowy drogi powiatowej Stara Wieś – Błędów na odcinku w miejscowości Skowronki.
4.Przebudowy drogi powiatowej Łęczeszyce – Błędów na odcinku w miejscowości Dąbrówka Stara.
5.Przebudowy drogi powiatowej Rożce – Ciechlin w miejscowości Ginetówka.
–Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dróg wymagających prac remontowych jest w naszym powiecie znacznie więcej. W pierwszej kolejności jednak musieliśmy wyznaczyć te najbardziej zaniedbane, które wymagają podjęcia natychmiastowych prac naprawczych. Cały czas staramy się wyznaczać odpowiednie priorytety i je na bieżąco realizować – poinformował Krzysztof Ambroziak, starosta powiatu grójeckiego.
Na przebudowę czterech z pięciu planowanych dróg starostwo znalazło już wykonawców inwestycji oraz zawarło z nimi wiążące umowy. Ostatnia umowa zostanie podpisana najpóźniej do końca maja 2019 r.

Inwestycje drogowe, czas zacząć
Oprócz wyżej wymienionych realizacji rozpoczęła się również przebudowa ul. Wolskiej w Chynowie o wartości 417 977, 87 zł (50% środków zostało pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, pozostała część kapitału pochodzi z środków gminy Chynów oraz powiatu grójeckiego) oraz chodnika na ul. Wspólnej w Chynowie. Drugą rozpoczętą inwestycją jest przebudowa drogi Wilczoruda – Michrów (gmina Pniewy). Należy jednak zaznaczyć, że dokumentacja na przebudowę dogi Wilczoruda – Michrów, wykonana w poprzedniej kadencji zawierała błędy. Inwestycja była niedoszacowana  o prawie 1 000 000,00 złotych (przed wynosiła 7 635 861,80 zł po korekcie 8 602 787,68 zł.) Starosta Krzysztof Ambroziak wraz z Wydziałem Inwestycji dokonał analizy dokumentacji, po czym wprowadzono poprawki, dzięki czemu realizacja inwestycji przebiega bez problemów. 
Ponadto Zarząd rozpoczął realizowanie kolejnych inwestycji drogowych w gminach: Belsk Duży, Warka, Mogielnica, Chynów i Grójec.

 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja