Rośnie konkurent dla Döhlera

Rośnie konkurent dla Döhlera

30 maja uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod budowę przetwórni owoców w Brzostowcu.

Budowa przetwórni w Brzostowcu ruszyła. Teren, na którym niegdyś będzie funkcjonował zakład, został ogrodzony. Zorganizowano biuro budowy, zrobiono wykopy i zalano pierwsze fundamenty. Powstaje również droga dojazdowa łącząca przyszłą przetwórnię z trasą wojewódzką numer 728. W tej scenerii kilkanaście osób wzięło udział w symbolicznej uroczystości – wmurowaniu aktu erekcyjnego.
Gospodarzem uroczystości był Taras Barszczowski, ukraiński biznesmen, właściciel grupy TB Fruit, inwestor przetwórni. Na jego zaproszenie do Brzostowca przybyli m.in.: burmistrz gminy Mogielnica Sławomir Chmielewski, przewodniczący rady miejskiej w Mogielnicy Grzegorz Michalski, radni rady miejskiej w Mogielnicy Włodzimierz Wasiak i Adam Jagieliński, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Michałowicach ks. Henryk Prażmowski, sołtys Brzostowca Wioletta Lipiec oraz reprezentanci samorządu powiatowego – starosta Krzysztof Ambroziak i radny Robert Lipiec. 
– Polska jest jednym z największych producentów jabłek na świecie. Od Tokio po Kalifornię, cały świat używa polskich jabłek na soki. A produkcja w Polsce będzie rosła – podkreślił Taras Barszczowski, wyjaśniając, dlaczego zdecydował się na budowę zakładu właśnie w sercu Grójecczyzny. Dodał również: – Ja jestem za tym, żeby polski sadownik za swoje owoce dostawał więcej.
Z kolei burmistrz Sławomir Chmielewski podziękował Tarasowi Barszczowskiemu za to, że zdecydował się ulokować swoją inwestycję na terenie gminy Mogielnica. Natomiast starosta Krzysztof Ambroziak zapewnił, że jego urząd będzie pomocny w dopełnieniu wszelkich formalności, by zakład mógł powstać i funkcjonować.
Po przemówieniach ks. Henryk Prażmowski poprowadził krótką modlitwę, po której poświęcił teren budowy.
Na zakończenie akt erekcyjny, spisany w dwóch językach: polskim i ukraińskim, wraz z aktualnym wydaniem gazety został umieszczony w kapsule i zamurowany na wieki, dla potomnych.
Zakład, który powstaje w Brzostowcu, będzie mógł „przerobić” 3 tys. ton jabłek w ciągu doby.
TB Fruit posiada już dwie przetwórnie w Polsce – jedna mieści się w Dwikozach, druga w Annopolu. Ponadto, w skład majątku spółki wchodzą zakłady przetwórcze działające na Ukrainie oraz w Mołdawii.
Galerię zdjęć z uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego znajdą Państwo na Facebookowym profilu „Jabłonki”. 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja