Sport z własną jednostką

Sport z własną jednostką

Rada gminy zaakceptowała pomysł utworzenia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (GOSiR) w Belsku Dużym.

Uchwałę o utworzeniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji radni podjęli 22 maja. Jednostka zacznie oficjalnie funkcjonować 1 września bieżącego roku.
– Chcemy, aby powstała jednostka, która będzie odpowiedzialna za obiekty sportowe, kulturalne oraz tereny rekreacyjne, i która zajmie się koordynowaniem wszelkich wydarzeń, które będą się na nich odbywały. Zadaniem GOSiR-u będzie też współpraca z klubami sportowymi – argumentuje wójt gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski. – Założenie jest takie, by jedna konkretna jednostka „ogarnęła” wszystkie sprawy związane ze sportem na naszym terenie – dodaje samorządowiec.
Wraz z uchwałą belscy radni przyjęli także statut GOSiR-u. Dokument stanowi, że majątkiem nowo utworzonej jednostki będą cztery obiekty: boisko gminne wraz z budynkiem szatniowo-sanitarnym w Belsku Dużym, hala sportowa w Belsku Dużym, świetlica sportowo-rekreacyjna w Starej Wsi oraz boisko wielofunkcyjne w Starej Wsi.
Działalność GOSiR-u będzie finansowana w szczególności ze środków samorządu, darowizn, wynajmu obiektów oraz wynajmu powierzchni reklamowych.
Do zadań jednostki należeć będzie m.in.: utrzymanie, udostępnianie i zarządzanie obiektami sportowo-rekreacyjnych wchodzącymi w skład majątku GOSiR-u, organizacja imprez sportowych, prowadzenie zajęć sportowych czy po prostu upowszechnianie zdrowego i bezpiecznego stylu życia. – Do zadań jednostki należeć będzie także zabieganie o środki zewnętrzne na inwestycje sportowo-rekreacyjne – mówi wójt.
Zapytany o koszty utrzymania nowej jednostki Władysław Piątkowski odpowiada: – Powołanie nowej jednostki organizacyjnej nie oznacza tworzenia nowych etatów. Te osoby, które będą pracować w ośrodku sportu, już są u nas zatrudnione, natomiast obsługą księgowo-prawną GOSiR-u zajmie się Gminny Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja