Marszałkowska pomoc drogowa

Marszałkowska  pomoc drogowa

Urząd Marszałkowski pomoże finansowo w budowie i modernizacji 14 dróg na terenie powiatu grójeckiego.

Starostwo Powiatowe w Grójcu oraz wszystkie gminy powiatu grójeckiego otrzymają środki na inwestycje na drogach dojazdowych do pól i gospodarstw rolnych.
Fundusz budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych to najpowszechniejszy program dofinansowujący realizację inwestycji drogowych na Mazowszu. Co roku korzysta z niego zdecydowana większość gmin i powiatów województwa mazowieckiego.
Największą kwotę z Urzędu Marszałkowskiego dostanie starostwo – 209 tys. zł na przebudowę 840-metrowego odcinka drogi powiatowej przez Chynów (trasa Wola Chynowska – Konary) oraz 81 tys. zł na modernizację kilometrowego fragmentu drogi biegnącej przez Odrzywołek (droga relacji Dobryszew – Trzylatków).
Dotację na dwie inwestycje dostały również samorządy Chynowa i Mogielnicy. Pierwsza gmina otrzymała w sumie 165 tys. zł, które pomogą w przebudowie dróg w Henrykowie i Nowych Grobicach. Z kolei Mogielnicę Urząd Marszałkowski wspomógł kwotą 230 tys. zł. Środki te gmina zamierza spożytkować na przebudowę dróg w Górkach-Izabelinie (Aleja II) oraz Wólce Gostomskiej.
Pomoc finansową w ramach wspomnianego programu otrzymała też gmina Grójec. Przeznaczy je na wykonanie prac na 510-metrowym odcinku ulicy Kolejowej w Lesznowoli.
Dotacjami w kwocie 150 tys. zł mogą cieszyć się samorządy Błędowa i Pniew. Dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego gmina Pniewy przebuduje drogę w Wilczorudzie, zaś Błędów przeprowadzi dalsze prace na drodze Tomczyce – Jadwigów.
Nieco mniej, bo 145 tys. zł, przeznaczył Urząd Marszałkowski na inwestycję zaplanowaną przez gminę Belsk Duży. Chodzi o drogę w Lewiczynie.
Natomiast 135 tys. zł dostanie gmina Warka, która chce za te środki zmodernizować drogę w Piasecznie.
95 tys. zł na remont drogi przez Jasieniec i Warpęsy (w kierunku Turowic)otrzyma od samorządu województwa gmina Jasieniec. Na identyczną kwotę może liczyć gmina Goszczyn, która zamierza przebudować drogę w Goszczynie.
Najmniej spośród samorządów powiatu grójeckiego Urząd Marszałkowski wyasygnował dla gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Zostanie ona wspomożona kwotą 50 tys. zł, którą wyda na przebudowę drogi lokalnej Nowe Łęgonice – Bieliny.
Wszystkie samorządy, które skorzystały z funduszu przebudowy dróg dojazdowych, by realizować zaplanowane zadania drogowe, będą musiały sięgnąć także do własnej kieszeni.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja